Robert Lewandowski
Facebook Bundesliga Official
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Listopada 2020

Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse

Robert Lewandowski mimo odwołania przez “France Football” plebiscytu Złotej Piłki może zostać oficjalnie wybrany najlepszym piłkarzem świata. Wszystko za sprawą FIFA, która mimo pandemii koronawirusa postanowiła zorganizować swoje coroczne głosowanie. Właśnie ogłoszono, że odbędzie się plebiscyt FIFA The Best. Polak ma wielkie szanse na zwycięstwo.

Robert Lewandowski może jednak zostać wybrany najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku. FIFA w piątek ogłosiła, że mimo pandemii koronawirusa nie zrezygnuje z organizacji swojego plebiscytu. Nagrody FIFA The Best zostaną przyznane.

Niesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyNiesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  2. Z ostatniej chwili: Niedzielski przekazał, kiedy uczniowie będą mogli prawdopodobnie wrócić do szkół. Wszystkie mamy czekały na wiadomość
  3. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)


Robert Lewandowski może jednak zostać piłkarzem roku

Kilka miesięcy temu wielkie poruszenie w świecie piłki nożnej wywołała decyzja “France Football”. Tygodnik zdecydował, że w tym roku nie przyzna prestiżowej Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata. Tym samym wielu kibiców i ekspertów uznało, że Robert Lewandowski został okradziony z cennego tytułu.

Dlaczego akurat Polak? To właśnie Lewandowskiego wymieniało się jako zawodnika, który najbardziej zasłużył na wyróżnienie w mijającym roku. Polak bije kolejne strzeleckie rekordy i zdobył najważniejsze tytuły zarówno w Niemczech, jak i Europie.

Lewandowski zdobył w sezonie 2019/2020 ponad pięćdziesiąt goli we wszystkich rozgrywkach. Został królem strzelców Ligi Mistrzów, Bundesligi i Pucharu Niemiec. Wygrał także wszystkie wymienione rozgrywki.

Okazuje się, że Polak będzie miał szansę na otrzymanie zaszczytnego tytułu. Wprawdzie nie z rąk “France Football”, ale FIFA. W piątek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej potwierdziła, że zorganizuje plebiscyt FIFA The Best, który odbywa się od 2016 roku.

Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąMedia podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąCzytaj dalej

FIFA mimo pandemii organizuje coroczny plebiscyt

Odwołano wprawdzie uroczystą galę, która miała odbyć się Mediolańskiej La Scali, jednak głosowanie się odbędzie. Głosy będą zbierane w dniach 25 listopada - 9 grudnia. Swoje głosy oddadzą trenerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze z ponad 200 krajów i kibice.

Przyznane zostaną nagrody dla najlepszego piłkarza i piłkarski roku, a także dla trenera roku w drużynach męskich i kobiecych. Wyłonieni zostaną także najlepsi bramkarz i bramkarka, a także najlepsze jedenastki spośród kobiet i mężczyzn.

Podczas gali, która odbędzie się 17 grudnia w Zurychu, przyznana zostanie także specjalna nagroda kibiców, statuetka FIFA Fair Play oraz słynna Puskas Award, czyli wyróżnienie dla najpiękniejszego gola roku. Zawodnicy nie będą obecni w Szwajcarii. Wręczenie nagród nastąpi w formie online.

Wielkie szanse na sukces ma Robert Lewandowski, ale także jego koledzy z Bayernu Monachium. Manuel Neuer będzie w gronie kandydatów na najlepszego bramkarza roku. Hansi Flick natomiast może sięgnąć po statuetkę dla najlepszego trenera.

Źródło: FIFA

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  2. Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankę
  3. Mariusz Pudzianowski powiedział o swoim największym lęku. Polacy zwijają się ze śmiechu
  4. Justyna Żyła zaskakuje Polskę. Jej nowy ukochany dotykał ją po ciele na oczach tysięcy Polaków (FOTO)
  5. Gdzie oglądać skoki narciarskie w Wiśle? Puchar Świata na żywo, relacja live, w TV, stream, relacja na żywo, online
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News