Robert Lewandowski
Autor Łukasz Klinkosz - 26 Listopada 2019

Niewiarygodny mecz Lewandowskiego w LM! Cztery gole, występ na miarę Złotej Piłki

Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do wygranej w Lidze Mistrzów. Bawarczycy bez problemu pokonali na wyjeździe Crvenę zvezdę. Kapitan reprezentacji Polski strzelił w tym spotkaniu cztery gole!

Robert Lewandowski zaliczył fenomenalny występ i jeszcze bardziej poprawił swoje statystyki w Lidze Mistrzów. Polak zdobył cztery gole w 16 minut, a jego Bayern wygrał aż 6:0.

Zbigniew Boniek stawia sprawę jasno. Gwiazdor może zapomnieć o powołaniu do kadryZbigniew Boniek stawia sprawę jasno. Gwiazdor może zapomnieć o powołaniu do kadryCzytaj dalej

W pierwszym spotkaniu obu drużyn nie doszło do niespodzianki. Bayern Monachium na swoim stadionie bez problemu wygrał 3:0. Wówczas po jednej bramce zdobyli Kingsley Coman, Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller. W dzisiejszym spotkaniu scenariusz miał być podobny - pewne, spokojne zwycięstwo.

Od początku meczu aktywny był Robert Lewandowski. Już w siódmej minucie Polak znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzył nie w swoim stylu, przez co piłka tylko minęła bramkę. Niedługo później Bayern cieszył się z pierwszego gola. Precyzyjnie w pole karne gospodarzy dośrodkował Philippe Coutinho, co wykorzystał Leon Goretzka. Bayern przeważał przez całą pierwszą połowę, jednak do szatni schodził tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Robert Lewandowski dał koncert w drugiej połowie

Druga połowa była teatrem jednego aktora. Lewandowski rozpoczął strzelanie w 53. minucie. Polak wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców serbskiej drużyny. Do siatki trafił jeszcze trzy razy, wykorzystując błędy w obronie gospodarzy. Obrona Crveny prezentowała się tragicznie, a ten prezent wykorzystał reprezentant Polski. W sumie w ciągu szesnastu minut cztery razy trafił do siatki.

Robert Lewandowski w tym sezonie spisuje sie fenomenalnie. W tym sezonie strzelił już 31 bramek. Co ciekawe, Lionel Messi w sezonie, kiedy zdobył aż 72 gole, na dzień 26 listopada miał 25 strzelonych goli. Polak opuścił murawe w 77. minucie spotkania. Zastąpił go Thomas Mueller. Bayern nadal prowadził grę, a wynik meczu na 6:0 ustalił Corentin Tolisso.

31-latek w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów nadal jest piąty i traci tylko jedną bramkę do Karima Benzemy. Polak ma na swoim koncie 63 gole, Francuz 64. Z kolei w tej edycji Ligi Mistrzów nikt nie strzelił więcej goli od niego. Kapitan reprezentacji Polski może pochwalić się dziewięcioma golami.

Robert Lewandowski poprowadził Bayern do wygrania grupy

Dzięki tej wygranej Bayern ma na swoim koncie 15 punktów po pięciu meczach, dzięki czemu zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie B. Crvena zvezda nadal zajmuje trzecie miejsce. W drugim meczu tej grupy Tottenham Hotspur pokonał Olympiakos Pireus 4:2. Początek meczu dla zawodników Jose Mourinho zaczął się fatalnie, już po kilkunastu minutach przegrywali 0:2. Udało im się jednak odwrócić losy spotkania.

Po tej kolejce wiadomo już, że z grupy B do 1/8 finału Ligi Mistrzów awansują Bayern oraz Tottenham. O trzecie miejsce nadal walczą Crvena zvezda oraz Olympiakos.

Crvena zvezda - Bayern Monachium 0:6 (0:1)

Bramki: Goretzka 14, Lewandowski 53, 60, 64, 68, Tolisso 89