Robert Lewandowski
Twitter/Eleven Sports Portugal
Autor Bartosz Goluch - 27 Czerwca 2020

Robert Lewandowski pokazał klasę na pożegnanie z Bundesligą. Mecz rekordów Bayernu Monachium (WIDEO)

Robert Lewandowski i jego koledzy z Bayernu Monachium zakończyli obecny sezon Bundesligi jako mistrzowie. Chociaż losy tytułu były przesądzone już od dawna, podopieczni Hansiego Flicka nie oszczędzali się w spotkaniu z VfL Wolfsburg.

Od początku meczu było widać, że monachijczycy mieli ochotę na poprawienie rekordu Bundesligi pod względem liczby goli zdobytych w sezonie. Przed spotkaniem z VfL mieli ich 96, natomiast rekord wynosił 101. "Die Roten" rozpoczęli z wysokiego C. Już w czwartej minucie po dynamicznym kontrataku do siatki Wolfsburga trafił Kingsley Coman. Francuzowi podawał Thomas Mueller - dla prowadzącego w klasyfikacji asystentów Niemca było to już 21. podanie prowadzące do bramki w tym sezonie. W ten sposób wyrównał rekord, należący do Kevina de Bruyne.

Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?Czytaj dalej

1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. Dwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegają

Robert Lewandowski długo czekał na bramkę

W 22. minucie gry bliski podwyższenia wyniku był Serge Gnabry, jednak jego płaski strzał z najwyższym trudem obronił golkiper Wolfsburga Koen Casteels. Kilka minut później przed szansą ponownie stanął Coman, jednak tym razem zabrakło mu precyzji. W 31. minucie stan rywalizacji mógł wyrównać Daniel Ginczek, który w polu karnym Bayernu uciekł Alvaro Odriozoli, ale chybił z 7. metra. Przed przerwą bliski zdobycia bramki był Robert Lewandowski. Bramkarz VfL skutecznie interweniował jednak po jego strzale głową. Chwilę później był jednak bezradny przy genialnym strzale w okienko, autorstwa Mickaela Cuisance'a.

Tuż przed przerwą Wolfsburg zdobył bramkę kontaktową, ale sędzia uznał, że Daniel Ginczek faulował przy strzale głową Alvaro Odriozolę. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:0 dla Bayernu.

Wielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaWielki dramat Justyny Kowalczyk. Jej dziecko zmarło. Wyznanie polskiej mistrzyni poruszyło nas do łez, bolesna prawdaCzytaj dalej

Popis Bayernu, spektakularny karny "Lewego"

Po przerwie Wolfsburg zaatakował z nieco większym animuszem, próbując zdobyć gola kontaktowego. Gracze z miasta Volkswagena wywalczyli kilka stałych fragmentów gry blisko bramki Bayernu i oddali parę strzałów z dystansu. Bayern przetrwał natarcie rywali i groźnie kontratakował. Po jednym z szybkich ataków bliski zdobycia gola był Lewandowski, ale Polak nie trafił z bliskiej odległości. W 64. minucie "Lewy" trafił nawet do siatki, ale sędzia nie uznał bramki z powodu spalonego.

W 71. minucie w polu karnym Wolfsburga padł Cuaisance. Za faul na Francuzie drugą żółtą kartkę zobaczył Joshua Guilavogui. Jedenastkę pewnie wykorzystał Robert Lewandowski, w pięknym stylu zwodząc bramkarza. Była to 34. bramka kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie Bundesligi. Gol przypieczętował trzeci z rzędu tytuł króla strzelców dla Lewandowskiego. Wcześniej podobnej sztuki dokonał jedynie Gerd Mueller. W 79. minucie do siatki VfL trafił z kolei Thomas Mueller i było już 4:0.

Ostatecznie do wyrównania rekordu Bundesligi Bayernowi zabrakło jednej bramki. Obecny sezon mimo wszystko był jednak dla Bawarczyków bardzo udany, zwłaszcza biorąc pod uwagę kiepski początek jeszcze pod wodzą Niko Kovaca. Teraz "Die Roten" czekają na rewanż w Lidze Mistrzów z Chelsea Londyn, który odbędzie się w sierpniu.

3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News