Robert Lewandowski nagroda
fot. - screen z transmisji Eleven Sports
Autor Łukasz Kowalski - 27 Grudnia 2020

Robert Lewandowski wybrany piłkarzem roku 2020. Ogromne brawa, jest najlepszy na świecie

Robert Lewandowski w niedzielę odebrał kolejną indywidualną nagrodę. Polak wygrał plebiscyt Globe Soccer Awards 2020. Napastnik Bayernu Monachium pokonał Cristiano Ronaldo, który zdobywał tę statuetkę nieprzerwanie od 2015 roku. Dla kapitana reprezentacji Polski to kolejne wyróżnienie w ostatnich dniach.

  • Robert Lewandowski zakończył 2020 rok z kolejną nagrodą
  • Polak wygrał Globe Soccer Awards w kategorii "Piłkarz Roku"
  • Napastnik Bayernu Monachium w głosowaniu pokonał Cristiano Ronaldo, który zdobywał tę nagrodę nieprzerwanie od 2015 roku

Robert Lewandowski był jedną z największych gwiazd niedzielnej gali Globe Soccer Awards. Polak w wielkim stylu zakończył wyśmienity w swoim wykonaniu 2020 rok i odebrał kolejną indywidualną nagrodę.

W niedzielę na gali w Dubaju Polak odebrał nagrodę w kategorii "Piłkarz Roku". Polak w głosowaniu kibiców co prawda przegrał z Cristiano Ronaldo, ale głosy fanów w przypadku tej nakryty stanowią tylko 40% całego wyniku. Decydujące zdanie mieli eksperci, którzy jednoznacznie wskazali, że to Lewandowski był najlepszym piłkarzem minionego roku. Kilka dni temu polski napastnik odebrał nagrodę FIFA The Best.

Robert Lewandowski z kolejną nagrodą dla najlepszego piłkarza roku

Tym samym Polak przerwał niesamowitą serię Portugalczyka, który sięgał po tę nagrodę nieprzerwanie od 2015 roku. Lewandowski ze sceny w Dubaju mówił, jak bardzo docenia rywalizację z takimi zawodnikami jak Ronaldo czy Leo Messi.

- Wiem, co to dla nich znaczy, że tak długo pozostają na topie, jakieś 12 lat, to trochę inna waga. Musisz robić wszystko, by prezentować swoje najlepsze umiejętności regularnie. To jest niezwykle skomplikowane dla piłkarza, gigantyczne wyzwanie, by móc się utrzymywać na topie. Spoglądając na rok 2020, ten rok pokazał, że jesteśmy najlepsi - powiedział Lewandowski. - Możliwość rywalizacji z takimi ludźmi jak Ronaldo to spełnienie marzeń - przyznał.

Tragiczne wiadomości na koniec dnia. Nie żyje kultowy polski bramkarz, był znany tysiącom PolakówTragiczne wiadomości na koniec dnia. Nie żyje kultowy polski bramkarz, był znany tysiącom PolakówCzytaj dalej

Lewandowski ze sceny po raz kolejny podziękował swoim kolegom z drużyny, z którymi wygrał wszystko, co było możliwe do wygrania w tym roku. Swoje podziękowania przekazał także rodzinie, która musiała się wykazać wielką cierpliwością, kiedy on walczył o kolejne trofea.

- Rodzina wiedziała, ile to dla mnie znaczy. Chcę podziękować mojemu ojcu, który patrzy na to z góry, nie mógł śledzić mojej kariery na najwyższym poziomie. Również uśmiech dzieci jest dla mnie bardzo istotny - powiedział Lewandowski po odebraniu nagrody.

Polak przerwał niesamowitą serię Cristiano Ronaldo

- Marzenia się spełniają, marzyłem o pełnych stadionach. Chcę podziękować wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki, głosowali na mnie. To wielka przyjemność znaleźć się obok takich legend jak Messi czy Ronaldo. Cieszę się, że zasiadam obok nich - przyznał kapitan reprezentacji Polski.

To nie jedyna nagroda, jaką Lewandowski odebrał podczas niedzielnej gali. Napastnik w imieniu Bayernu Monachium odebrał nagrodę w kategorii "Drużyna Roku". Polak podkreślił, że z kolegami z zespołu w każdym pojedynczym meczu ciężko pracowali na swoje sukcesy.

- Chcieliśmy być najlepsi na każdym możliwym polu. Nie będzie lekko, żeby obronić to na każdej płaszczyźnie, ale nie będziemy ściągać nogi z gazu. Dziękuję w imieniu prezydenta naszego klubu - powiedział Lewandowski.

Podczas niedzielnej gali w Dubaju wręczono także szereg innych nagród. Trenerem Roku wybrano Hansa-Dietera Flick, Trenerem XXI wieku - Pepa Guardiolę, Klubem XXI wieku - Real Madryt, Piłkarzem XXI Cristiano Ronaldo, Najlepszym Agentem XXI wieku - Jorge Mendes, a specjalną nagrodę za całokształt kariery odebrali Gerard Pique i Iker Casillas. Nagrodę dla przedstawiciela Bliskiego Wschodu zgarnął klub Al Ahly.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News