Robert Lewandowski Kucharski
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Października 2020

Co dalej z Cezarym Kucharskim i Robertem Lewandowskim? Prokuratura postawiła zarzuty

Robert Lewandowski wciąż czeka na wyjaśnienie sprawy konfliktu z byłym menadżerem Cezarym Kucharskim. Były agent wybitnego reprezentanta Polski we wtorek był przesłuchiwany przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie. Na jaw wyszły nowe informacje dotyczące zatrzymania byłego menadżera.

Robert Lewandowski od ponad roku prowadzi wojnę z byłym swoim menadżerem Cezarym Kucharskim. Panowi współpracowali ze sobą przez ponad 10 lat. Rozstali się na przełomie 2017 i 2018 roku. Od tamtego czasu interesy Polaka reprezentuje Pini Zahavi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  2. Lekarze biją na alarm. Charakterystyczny objaw pozwala odróżnić Covid-19 od przeziębienia
  3. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został zatrzymany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Czytaj dalej

Robert Lewandowski na wojnie z byłym agentem

Latem tego roku konflikt między panami się zaognił. Kucharski zarzucił Lewandowskiemu oszustwa podatkowe w Niemczech. Natomiast na początku października pełnomocnicy piłkarza złożyli zawiadomienie do Prokuratury w Warszawie.

- Na początku października złożyłem zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szantażu przez pana Cezarego Kucharskiego względem pana Roberta Lewandowskiego. Kwota szantażu wynosi 20 milionów euro - powiedział w rozmowie z WP Sportowe Fakty, profesor Tomasz Siemiątkowski adwokat Roberta Lewandowskiego.

- Jeśli chodzi o wątek kryminalny, dowody w moim przekonaniu są bardzo mocne i jednoznaczne, powiedziałbym porażające. Jako prawnik powiedziałbym, że wygląda to na książkowy przykład szantażu - dodał Siemiątkowski. Jednocześnie poprosił, żeby nie łączyć tej sprawy z pozwem o 39 milionów euro, który były agent wytoczył Lewandowskiemu.

- Chcę zaznaczyć, że ta sprawa nie ma nic wspólnego z pozwem pana Kucharskiego. To są dwie różne sprawy, nie należy ich łączyć. Jesteśmy gotowi na spór sądowy dotyczący biznesowych rozliczeń między panami Lewandowskim i Kucharskim - powiedział adwokat piłkarza.

Anna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieAnna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Nowe informacje w sprawie Kucharskiego

We wtorek funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali Kucharskiego. Od tamtego czasu był przesłuchiwany. TVN24 nieoficjalnie podawał, że Kucharskiemu miał zostać postawiony zarzuty z artykułu 191 par. 1 Kodeksu Karnego, który mówi m.in. o "bezprawnej groźbie w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania zaniechania lub znoszenia". Podlega to karze do 3 lat pozbawienia wolności.

- Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Przedmiotem tego śledztwa jest czyn polegający na kierowaniu gróźb karalnych wobec wybitnego reprezentanta Polski, Roberta Lewandowskiego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego Kucharskiego - tlumaczył we wtorek Saduś cytowany przez WP Sportowe Fakty.

Po całodniowym przesłuchaniu Prokuratura Regionalna przekazała najnowsze informacje w sprawie Kucharskiego. - W tej chwili pan Cezary Kucharski nie jest przesłuchiwany. Kolejne informacje w jego sprawie przekażemy w godzinach popołudniowych - powiedział Saduś w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

W środę popołudniu postawiono Kucharskiemu zarzuty. Były agent Lewandowskiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 par. 1 Kodeksu karnego. - Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro - przekazała warszawska Prokuratura Regionalna w komunikacie.

Lewandowski był już przesłuchiwany w sprawie. Po jego zeznaniach funkcjonariusze Policji otrzymali nakaz aresztowania Kucharskiego. Na razie nie wydaje się, żeby konflikt z byłym menadżerem odbijał się na formie fizycznej kapitana reprezentacji Polski. Polak w Bundeslidze ma na konie już 10 trafień po 5. kolejkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy
  2. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News