Robert Lewandowski
Instagram/Robert Lewandowski
Autor Bartosz Goluch - 30 Marca 2020

Były trener Roberta Lewandowskiego może objąć klub Krzysztofa Piątka. "Lewy" grał u niego fenomenalnie

Robert Lewandowski za kadencji Roberta Kovaca notował rekordowe zdobycze bramkowe. Według niemieckich mediów chorwacki szkoleniowiec jest bliski objęcia Herthy Berlin, w której od stycznia tego roku występuje Krzysztof Piątek.

Pod wodzą Kovaca "Lewy" wystąpił w 63 meczach Bayernu Monachium. Strzelił w nich aż 60 bramek, co jest wręcz nieprawdopodobnym dorobkiem. Gazeta "Abendzeitung Muenchen" informuje, że pozostający bez pracy Chorwat może niebawem objąć Herthę Berlin, którą po rezygnacji Juergena Klinsmanna prowadzi tymcasowy trener Alexander Nouri.

Wojciech Szczęsny zmieni klub? Chcą go dwaj europejscy giganciWojciech Szczęsny zmieni klub? Chcą go dwaj europejscy giganciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo

Robert Lewandowski strzelał na zawołanie. Kovać odblokuje Piątka?

Prasa podaje, że klubowi ze stolicy Niemiec bardzo zależy na zakontraktowaniu byłego szkoleniowca Bayernu. Pewne obiekcje rzekomo ma jednak sam zainteresowany, który czeka na ofertę z lepszego klubu. W Herthcie na Chorwata czekałoby bardzo trudne zadanie, gdyż klub jest pogrążony w chaosie i zamiast o europejskie puchary walczy o utrzymanie w Bundeslidze.

48-latek jest również gotów na wyjazd za granicę. Hertha to jednak klub, w którym Kovać występował jeszcze jako zawodnik i względy sentymentalne mogą skłonić go do powrotu na Stadion Olimpijski w Berlinie. Jak podają niemieckie media, to właśnie on jest faworytem zarządu Herthy do przejęcia klubu.

Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęNie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinęCzytaj dalej

Piątek czeka na nowego trenera

Krzysztof Piątek zarówno pod kierownictwem Klinsmanna, jak i pod wodzą Nouriego spisywał się bardzo przeciętnie. Polak wystąpił w barwach Herthy w siedmiu meczach, w których strzelił zaledwie dwie bramki, w dodatku obie z rzutów karnych. Zadanie naszemu napastnikowi utrudnia również fakt, że kuleje cała ofensywa Herthy. Partnerzy nie stwarzają mu zbyt wielu okazji strzeleckich, a cały zespół ma ogromne problemy z utrzymaniem się przy piłce na połowie rywali.

Kwestie transferowe schodzą jednak na drugi plan, ponieważ Bundesliga, podobnie jak pozostałe rozgrywki z wyjątkiem ligi białoruskiej, została zawieszona. Niemieckie drużyny wprawdzie powoli wracają do treningów, ale wznowienie rozgrywek raczej nie nastąpi w najbliższych tygodniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić
  2. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News