Robert Lewandowski
pl.wikipedia.org/Sven Mandel/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 31 Lipca 2020

Interweniowali w FIFA w sprawie Roberta Lewandowskiego. Szef Bayernu: powiedziałem, że jestem zaskoczony

W tym roku gazeta France Football podjęła decyzję, że z powodu braku sprawiedliwych warunków, nie przyzna Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza. Jest to duża strata Roberta Lewandowskiego, który jak się mogło wydawać, miał spore szansę na otrzymanie nagrody. W związku z tym władze Bayernu postanowiły interweniować w FIFA.

Przez decyzję France Football o nieprzyznawaniu w tym roku Złotej Piłki, po raz pierwszy od momentu powstania plebiscytu, czyli 1956 roku, nie trafi ona w żadne ręce. Gazeta zakomunikowała, że zabrakło sprawiedliwych warunków do tego, aby wyłonić najlepszego piłkarza roku. Z tą argumentacją trudno się zgodzić, bowiem poza Ligue 1, wszystkie najważniejsze rozgrywki ligowe w Europie zostały zakończone. Kolejne rozpoczną się już niedługo, a przecież nagroda jest przyznawana dla najlepszego piłkarza roku, zatem gwiazdy z francuskich boisk miałyby jeszcze dużo czasu (konkretnie do końca listopada) na udowodnienie swojej wielkości. W tym roku duże szanse na wygraną mógł mieć Robert Lewandowski, a w ostatnich dniach za Polakiem wstawił się Karl-Heinz Rumenigge, który namawiał prezydenta Fifa Gianniego Infantino, do interwencji w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
  2. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  3. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Szef Bayernu rozmawiał z prezydentem FIFA

Karl-Heinzr Rummenigge spotkał się z Giannim Infantino, aby porozmawiać o Złotej Piłce za ten rok.

- Niestety, "France Football" postanowił nie przyznać za ten rok Złotej Piłki, co może nie być do końca sprawiedliwe. Lewandowski zasłużył na nią – mówił szef Bayernu Monachium w rozmowie z Bildem.

Niemiec zdradził w wywiadzie dla Sky Sport, co powiedział prezydentowi FIFA.

- Rozmawiałem z nim i powiedziałem mu, że jestem zaskoczony, że Złota Piłka nie zostanie w tym roku przyznana. Dodałem, że to tradycja powtarzana każdego roku i FIFA powinna się zastanowić czy na to pozwolić – wyjawił Rummenigge.

Ponadto szef Bawarczyków podkreślił, że Infantino podziela jego zdanie. Prezydent FIFA zadeklarował, że zwoła specjalny panel, w trakcie którego będą prowadzone rozmowy na ten temat.

Włoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćWłoskie media podały sensacyjną wiadomość. Leo Messi odejdzie z FC Barcelony, wiemy gdzie może zagraćCzytaj dalej

FIFA pomoże Robertowi Lewandowskiemu?

Jeśli FIFA podczas panelu dyskusyjnego zostanie podjęta decyzja o próbie przekonania France Football do organizacji gali, to federacji może się udać uratowanie tegorcznej edycji plebiscytu. Wówczas Robert Lewandowski mógłby zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie Złotą Piłkę. Wcześniej na 3 stopniu podium konkursu stawali jedynie Kazimierz Deyna w 1974 roku oraz Zbigniew Boniek w 1982. Karl-Heinz Rummenigge ma nadzieję, że sprawa będzie miała pozytywny koniec.

- Oczywiście życzę tego Robertowi Lewandowskiemu, który do tej pory miał fantastyczny sezon. Może będzie bardziej zmotywowany, kiedy Bayern awansuje do Final-8 i pojedzie do Lizbony - zakończył Rummenigge.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw
  3. Raport z bycia dzieckiem. Microsoft Family Safety to idealne narzędzie do szpiegowania swoich pociech
  4. Porażające informacje. Jedenastu zawodników klubu z polskiej ligi ma koronawirusa, informacje się potwierdziły
  5. Kamil Glik oficjalnie zmienia klub. Dyrektor się wygadał, znamy nową drużynę reprezentanta Polski
  6. Widzew Łódź wycofuje się z ligi. Niestety, nie zagrają z najlepszymi, zabrakło pieniędzy
  7. Zdjęcia - Dramat na węźle Konotopa. BMW bez kierowcy i makabryczne odkrycie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News