Roger Guerreiro
East News
Autor Piotr Bernaciak - 3 Października 2020

Roger Guerreiro. Lubiliście go w reprezentacji Polski?

Roger Guerreiro wzbudzał wiele kontrowersji nieco ponad dekadę temu. Kibice spierali się, czy powinien on występować w polskiej reprezentacji, gdy Leo Beenhakker szukał poszerzenia kadry na Euro 2008.

Roger Guerreiro został po raz pierwszy powołany do reprezentacji Polski w 2008 roku, gdy wyróżniał się w Ekstraklasie za sprawą swojej gry w Legii Warszawa. Wiele osób ubolewało nad poziomem polskich pomocników i pojawiły się plany, by przyznać Brazylijczykowi nasze obywatelstwo. Ostatecznie prezydent Lech Kaczyński zgodził się na przyspieszenie formalnego procesu i Roger został Polakiem.

Leo Beenhakker błyskawicznie skorzystał z okazji i Brazylijczyk zaczął regularnie wybiegać w składzie reprezentacji Polski od 2008 roku, występując w niej przez kolejne lata. Co ważne, nie było mu obojętne reprezentowanie naszego kraju - na każdym kroku podkreślał swoje związki z Polską i przywiązanie do narodowych barw, dziękując za możliwość gry w reprezentacji.

To między innymi on zdobył bramkę na Euro 2008 w starciu z Austrią, a po jego trafieniu w tysiącach polskich domów zapanowała gigantyczna radość. Co prawda nie stał się on filarem naszej reprezentacji na długo, jednak w swoim czasie zdecydowanie pomógł Biało-czerwonym, a z jego gry zadowolony był nie tylko Beenhakker, ale również przez pewien czas Franciszek Smuda.

Roger Guerreiro ostatecznie nie pojechał na Euro 2012, czego żałuje wielu kibiców. Nadal trzeba jednak oddać mu, że przez kilka lat miał pewne miejsce w składzie i mogliśmy skorzystać na jego niemałych umiejętnościach.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News