Samochód Marek Plawgo
biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 25 Czerwca 2020

Polski gwiazdor został potrącony przez samochód. Nie mogł liczyć na pomoc, od tragedii dzielił go włos (FOTO)

Samochód, który pędził na jednej z dróg pod Wrocławiem, wyrzucił na pobocze jednego z byłych polskich olimpijczyków. Sportowiec opublikował zdjęcie ze zdartymi rękami i nogami. - białe BMW przemknęło dosłownie na zapałkę ode mnie- relacjonuje. To już kolejny wypadek polskiego sportowca na rowerze w ostatnich dniach.

Samochód jadący w kierunku Smolca wypchnął na pobocze Jednego z byłych polskich olimpijczyków. W wyniku upadku sportowiec ma poranione ręce i nogi. Do zdarzenia doszło we wtorek. O całości poinformował za pomocą Twittera. Jak sam przyznał, nie powinien jechać ulicą, ale przeoczył zjazd na trasę rowerową.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła
Zagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuZagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuCzytaj dalej

Samochód spowodował wypadek byłego reprezentanta Polski

Marek Plawgo padł ofiarą nieodpowiedzialnego kierowcy, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość jadącemu ulicą sportowcowi.

- Jechałem po ulicy, bo nie udało mi się wcześniej wjechać na ścieżkę rowerową, po prostu umknął mi wjazd i na tym odcinku nie miałem już jak się do niej włączyć. Oczywiście powinienem był poruszać się po ścieżce, nie ma dwóch zdań, ale to nie znaczy, że kierowca, któremu się to nie spodobało, może wykonać tak niebezpieczny manewr, jak to miało miejsce w tym przypadku. Inne auta wyprzedzały mnie, zachowując dystans, ale białe BMW przemknęło dosłownie na zapałkę ode mnie, a kierujący nim w tym momencie użył jeszcze klaksonu, jakby chciał dodatkowo pokazać, kto tu rządzi. W efekcie zepchnął mnie z drogi, bo po jego manewrze zostałem wyrzucony na pobocze i chodnik - opowiedział Plawgo o zdarzeniu na łamach "Super Expressu".

- Ta nowo stworzona ścieżka znajdowała się tam na długości około 800 metrów i poza wjazdem na trawnik i krawężnik nie było innej możliwości dostania się na nią w sytuacji, gdy przegapiłem zjazd. Zresztą ona nie miała początku, więc wygląda na część dużej inwestycji, ale na razie nieskończonej. Właśnie o ten krawężnik wyrżnąłem, kiedy jeden z kierowców postanowił wyegzekwować nakaz jazdy po ścieżce i zepchnął mnie z drogi - relacjonował Onetowi Sport.

Plawgo przyznał, że jeszcze nigdy nie doświadczył takiego zachowania ze strony kierowców.

- Nigdy jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłem, ale może też dlatego, że zwykle wybieram nie korzystam z ulic. Jeżdżę na rowerze górskim, więc najczęściej poruszam się szlakami dla rowerzystów. Najchętniej w górach. Od czasu do czasu robię jednak duże trasy. I wtedy przez miasto trzeba przejechać. Akurat to było pierwsze dziesięć kilometrów z mojej 110-kilometrowej trasy - wyznał.

Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Czytaj dalej

Kolejny wypadek samochodowy z udziałem polskiego sportowca

To już kolejny wypadek z udziałem rowerzystów. Na początku czerwca 58-letnia kobieta wjechała w dwie poprawnie jadące rowerzystki w okolicy Bielska-Białej. Jak się okazało jedną z nich była reprezentantka Polski w kolarstwie górskim. Kilka dni temu 18-letni kierowca w Krempachach zepchnął do rowu prawidłowo jadącego rowerzystę oraz gwałtownie zahamował, przez co jadąca za nim rowerzystka uderzyła w tył samochodu.

Marek Plawgo dobitnie skomentował zachowanie kierowcy na Twitterze.

- Bardzo serdecznie pozdrawiam sympatycznego kierowcę białego BMW śpieszącego się dzisiaj do Smolca. Mam nadzieję, że Szanowny Pan zdążył. To nic, że czyimś kosztem, bez zachowania odległości i inne takie mało istotne. Ja dobrze życzę. Np. biegunki, w najmniej oczekiwanym momencie - napisał sportowiec. Po kilku godzinach wpis został usunięty.

Plawgo w swojej karierze sportowej dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium mistrzostw świata. Oba brązowe krążki wywalczył w 2007 roku w Osace. Podczas mistrzostw Europy w Göteborgu w 2006 roku zdobył srebrny medal. Specjalizował się w biegu na 400 metrów.

Samochód Marek Plawgo

Samochód Marek Plawgo

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News