Samolot kibice ŁKS
Wikipedia - Towpilot
Autor Piotr Bernaciak - 22 Listopada 2019

Samolot z polskimi kibicami został porwany. Zrobiło się niebezpiecznie, historia sprzed lat wciąż budzi emocje

Samolot z polskimi kibicami został przed laty porwany, o czym nie wiedzą dziś nawet najwierniejsi kibice. Doszło do scen, które można dziś uznać za przerażające. Z pewnością pasażerowie mieli prawo czuć ogromny strach.

Samolot transportujący polskich kibiców miał wiele lat temu zgodnie z planem dolecieć do miejsca docelowego. Doszło jednak do porwania, o którym dziś nie wie praktycznie nikt. Wydaje się, że o tego typu strasznym wydarzeniu mogliby mówić dosłownie wszyscy, jednak zostało ono zapomniane przez polskich fanów futbolu. Wszystko przez czasy, w jakich do niego doszło.

Przedstawiamy mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak samolot z polskimi kibicami na pokładzie został uprowadzony przez terrorystów. Informacji na ten temat nie ma praktycznie nigdzie, dlatego też wspomniana historia została niemalże legendą. Wiedzą o niej tylko najstarsi i najbardziej doświadczeni bywalcy polskich stadionów, którzy słyszeli wieści od starszych fanów.

Legendarny polski klub na skraju upadku. Złożono wniosek o upadłość, sytuacja jest krytycznaLegendarny polski klub na skraju upadku. Złożono wniosek o upadłość, sytuacja jest krytycznaCzytaj dalej

Samolot został porwany

Dowiadujemy się, że kibice ŁKS postanowili w 1949 roku wybrać się za swoją drużyną na mecz wyjazdowy do Gdańska. Łódzki Klub Sportowy przegrał z miejscową drużyną 1:2, a sympatycy mieli wrócić do Łodzi samolotem. Kilka minut po starcie maszyna zmieniła nagle tor lotu, a pasażerowie dowiedzieli się, że samolot został uprowadzony przez porywaczy. Kazali oni pilotowi obrać kurs na Sztokholm.

Obyło się bez nieszczęśliwych wypadków. Maszyna wylądowała w stolicy Szwecji, a kilku pasażerów skorzystało z możliwości i uciekło z Polski na północ. Kibice ŁKS stwierdzili jednak, że nie zostawią swoich bliskich i zgodnie z pierwotnym planem wrócą do Łodzi. Tym razem skończyło się na strachu, choć w pewnym momencie wszystko wyglądało naprawdę groźnie.

Samolot z polskimi kibicami na pokładzie wylądował w Szwecji

Polska prasa działająca pomimo cenzury postanowiła nie informować opinii publicznej o wydarzeniu, by nie tworzyć paniki przed wsiadaniem do samolotu. Dziś o całym porwaniu wie bardzo niewiele osób, głównie starsi kibice, którzy słyszeli cały przebieg porwania od jego uczestników. Wiadomości na ten temat nie zostały powszechnie zapytanie, nawet pomimo tego, że porwanie polskiego samolotu było prawdziwym szokiem.

Co ciekawe, do wydarzenia doszło niemalże równo 70 lat temu, a w tej kolejce Ekstraklasy ŁKS znów wybiera się do Gdańska, by zagrać z Lechią. Po raz kolejny zdecydowanym faworytem będą gospodarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwrot akcji w sprawie Roberta Kubicy. Polak znalazł nową ekipę, zostanie w Formule 1
  2. Cristiano Ronaldo potajemnie wziął ślub? Media odsłaniają kulisy ceremonii
  3. Nie żyją najbardziej utalentowani alpiniści na świecie. Nie mieli najmniejszych szans po pechowym wypadku
  4. Poznaliśmy kolejnego uczestnika Fame MMA. Zanosi się na wielki powrót do oktagonu

(fot. Wikipedia - Towpilot)

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News