Sędzia pobity mecz
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 14 Października 2019

Polski sędzia brutalnie pobity i opluty przez zawodników w trakcie meczu. Wszystko na oczach kibiców

Sędzia został upokorzony w trakcie meczu rozgrywanego w naszym kraju. Arbiter został uderzony i opluty przez zawodników jednego z zespołów. Na wszystko patrzyli kibice. Sprawą mają zająć się odpowiednie służby.

Sędzia pełni bardzo ważną rolę w trakcie widowiska sportowego. Zawsze musi pozostawać bezstronny i obiektywny, niezależnie od wszystkiego, co dzieje się w trakcie meczu. Nie wszyscy potrafią to niestety uszanować. Obelgi z trybun wciąż są powszechnym zjawiskiem. Znacznie gorzej jednak, gdy agresja bierze górę nad rozsądkiem samych sportowców. Do przerażającej sytuacji doszło w jednym z meczów w polskich rozgrywkach.

Szymon Pawłowski, zaledwie 18-letni początkujący sędzia zaczynający swoją karierę w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej w trakcie ostatniego meczu na ósmym poziomie rozgrywkowym padł ofiarą brutalnego ataku ze strony zawodników gospodarzy. Młody arbiter został pobity, a następnie opluty. Sytuacja oburzyła kibiców, a niebawem rozpatrywać mają ją władze związku, ale również policja.

Mocne słowa Arkadiusza Milika po meczu z Macedonią. Mocne słowa Arkadiusza Milika po meczu z Macedonią. "Zobaczymy, czy pojadę na Euro"Czytaj dalej

Sędzia został brutalnie pobity

W doliczonym czasie meczu pomiędzy Pomorzanką Jarosławsko a Zorzą II Dobrany do arbitra podbiegł zdenerwowany zawodnik gospodarzy, który otrzymał żółtą kartkę. Wziął rozbieg, a następnie uderzył 18-letniego sędziego głową w twarz. Szymon Pawłowski stracił przytomność w związku z wielką siłą uderzenia. Gdy rozjemca odzyskał przytomność, sprawcy ataku nie było już na obiekcie.

Zawodnicy gości pomogli sędziemu zejść z boiska, bo ten nie był w stanie zrobić tego o własnych siłach. W tym momencie do arbitra podbiegł bramkarz gospodarzy i splunął mu w twarz. Nie wiadomo, co było powodem tak wielkiego napadu agresji ze strony piłkarzy Pomorzanki. Sytuacja została opisana w protokole meczowym i trafiła do władz związku, a także na policję.

Sędzia spisał wydarzenia w protokole meczowym

Mówi się, że zawodnik, który zdecydował się na uderzenie sędziego, może zostać dożywotnio zawieszony przez Zachodniopomorski ZPN. Na ten moment nie wiadomo, czy do tego dojdzie, jednak wiemy, że sprawa jest bardzo poważna. Władze związku chcą również zająć się zachowaniem piłkarza, który splunął sędziemu w twarz. Sprawą zająć się ma również policja.

W tym wypadku możemy mówić o brutalnej napaści, której nie można w żaden sposób tolerować. Pozostaje nam mieć nadzieję, że takie sytuacje nie będą się powtarzać już nigdy na żadnym poziomie. Na pierwszym miejscu zawsze powinien być wzajemny szacunek, któremu piłkarzowi Pomorzanki zdecydowanie w tym momencie zabrakło.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News