PZPN Sekretarz
Jakub Kaminski/East News
Autor Piotr Bernaciak - 15 Marca 2020

Sekretarz PZPN wypowiedział się w sprawie organizacji Euro 2020. Wymowny komentarz działacza

PZPN będzie uczestnikiem wtorkowej konferencji dotyczącej organizacji Euro 2020. Jeden z najważniejszych działaczy zdradził swoje poglądy na to, czy turniej uda się zorganizować w terminie. Jego komentarz nie pozostawia wątpliwości.

PZPN póki co nie wypowiedział się oficjalnie na temat organizacji Euro 2020. Głos publicznie zabierał Zbigniew Boniek, który wprost twierdził, że powinno się minimalizować jakiekolwiek zagrożenie i odwołać natychmiast polskie rozgrywki ligowe i pucharowe. Tak też się stało, jednak wciąż nie wiadomo oficjalnie, jaki los spotka Euro 2020. Do tego potrzebne są dyskusje wielu przedstawicieli krajów.

W tej sprawie z UEFA oraz przedstawicielami innych krajowych federacji rozmawiać mają przedstawiciele PZPN. Już we wtorek odbędzie się wideokonferencja, która ma jednoznacznie wyjaśnić to, do czego dojdzie w najbliższym czasie. Sekretarz generalny PZPN ma jednak swoją wizję tego, co wydarzy się w przyszłym tygodniu. Jak sam mówi, jest to wielce prawdopodobne.

UEFA się złamała. Pojawiły się dwie opcje na przeniesienie Euro 2020UEFA się złamała. Pojawiły się dwie opcje na przeniesienie Euro 2020Czytaj dalej

PZPN ma uczestniczyć w szczególnej wideokonferencji

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki jest uznawany za prawą rękę ustępującego w tym roku Zbigniewa Bońka. Były piłkarz Legii Warszawa, a obecny działacz związku twierdzi wprost, że jego zdaniem Euro 2020 na 99% nie odbędzie się w pierwotnym terminie, choćby próbowano dokonać zmian w terminarzu, które umożliwiłyby grę na europejskim czempionacie.

- Mowa będzie o rozgrywkach krajowych, a także reprezentacyjnych i pucharowych. Euro na 99 proc. nie odbędzie się, dyskusja toczyć się będzie przede wszystkim o tym, jak dokończyć sezony krajowe. Jeśli chodzi o Polskę, poradzimy sobie ze wszystkim. UEFA też patrzy na Polskę, jak na kraj, który sobie poradzi. Są pomysły na to, żeby kolejne rundy Ligi Europy i Ligi Mistrzów zawęzić do rozgrywania jednego meczu, bez rewanżu. Wariant z finałami w formie Final Four także będzie dyskutowany - powiedział Sawicki.

Anna Lewandowska w końcu pokazała twarz małej Klary. Pierwsze takie zdjęcie (FOTO)Anna Lewandowska w końcu pokazała twarz małej Klary. Pierwsze takie zdjęcie (FOTO)Czytaj dalej

PZPN musi podjąć decyzję

Już niebawem PZPN będzie musiał podjąć decyzję w sprawie tego, jak wyglądać będzie kolejny sezon ligowy oraz w kwestii dokończenia obecnych rozgrywek. Na ten moment trudno wyłonić prawdopodobne rozwiązanie, choć wiele powiedzieć może wspólna decyzja podjęta przez wszystkich członków UEFA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News