Serie A sezon odwołany
Instagram - Serie A
Autor Piotr Bernaciak - 2 Marca 2020

Sezon piłkarski może zostać zakończony już w marcu. Władze przekazują niepokojące informacje

Serie A od kilkunastu dni zmaga się z ogromnym problemem. Wszystko przez koronawirusa, który wywołuje ogromny niepokój we Włoszech. Dowiadujemy się, że sezon może zostać zakończony na skutek braku konkretnych rozwiązań.

Serie A od kilku tygodni jest prawdziwie sparaliżowana przez nieprzewidziane okoliczności. Jeszcze na początku sezonu nikt nie przewidywał tego, że dziś trzeba będzie przekładać kolejne spotkania, jednak władze ligi doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wobec zagrożenia zdrowia kibiców na trybunach jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Pojawiają się bardzo niepokojące wiadomości.

Niektóre źródła donoszą, że sezon może zostać zakończony już teraz. Wszystko ma mieć związek z pojawieniem się koronawirusa. Tymczasowym rozwiązaniem jest oczywiście przekładanie spotkań na przyszłość, jednak tego typu działań nie można prowadzić w nieskończoność, bo nie przyniesie to nic dobrego w związku z napiętym terminarzem tego sezonu.

Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendąNie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendąCzytaj dalej

Serie A musi wymyślić rozwiązanie problemu

Trudno wymyślić najlepsze rozwiązanie problemu, który panuje w Italii, jednak faktem jest, że większość spotkań jest przekładanych. Na dobrą sprawę nie wiadomo, czy majowe terminy rzeczywiście będą lepsze niż te dzisiejsze, dlatego niektóre media podają wiadomości o rosnącym prawdopodobieństwie zakończenia ligowego sezonu już teraz celem zminimalizowania ryzyka zarażenia kolejnych osób.

Przekładanie meczów na maj jest problematyczne, bo terminy się kończą, a już niebawem rusza Euro 2020. Sytuacja jest prawdziwie trudna do rozwiązania. Nikt nie chce przenosić ligowych rozgrywek poza Włochy, dlatego możliwe jest skrócenie sezonu. Wiele drużyn nie czułoby jednak zadowolenia z powodu takiego rozwiązania. Mało kto zdecyduje się na dyskusję z taką opcją w związku z zagrożeniem życia tysięcy ludzi.

Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczkaDawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczkaCzytaj dalej

Serie A ma poważny problem

To właśnie Włochy są obecnie najbardziej dotknięte koronawirusem. Problem sprawił, że mecze piłkarskie i inne imprezy masowej są coraz częściej anulowane. Trzeba przygotować się na najgorszy scenariusz, jakim jest przedwczesne zakończenie rozgrywek. Sytuacja ta, choć wydawałoby się, że nierealna, staje się coraz bardziej możliwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News