Serie A
East News
Autor Bartosz Goluch - 4 Marca 2020

Rozgrywki Serie A zostaną przerwane? Koronawirus paraliżuje ligę

Serie A zagrożona! Włoski rząd rozważa przerwanie rozgrywek w związku z epidemią koronawirusa, która panuje w kraju. Na Półwyspie Apenińskim z powodu wirusa zmarło już prawie 80 osób.

Na razie przełożono spotkanie półfinału Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem Turyn a AC Milan. Mecz początkowo miał rozpocząć się w środę o 20:45 bez udziału kibiców. Później uznano, że kibice mogą wejść na stadion, ale pod warunkiem, że nie mieszkają w Lombardii, Wenecji Euganejskiej i regionie Emilia-Romania. Ostatecznie postanowiono przełożyć spotkanie, nie podając nowego terminu.

Były reprezentant Polski trafi do więzienia. Skazano także byłego prezesa klubu EkstraklasyByły reprezentant Polski trafi do więzienia. Skazano także byłego prezesa klubu EkstraklasyCzytaj dalej

Serie A przegra z koronawirusem?

Włoski rząd rozważa wprowadzenie 30-dniowego zakazu organizacji imprez masowych. Tego rodzaju wydarzeniami są mecze Serie A. W praktyce decyzja gabinetu Giuseppe Contego uniemożliwiłaby rozgrywanie meczów ligi włoskiej. Biorąc pod uwagę napięty terminarz z powodu nadchodzących mistrzostw Europy, w takiej sytuacji sezon Serie A najprawdopodobniej zostałby przerwany.

Istnieje również alternatywny scenariusz, według którego włoskie kluby rozgrywałyby mecze bez udziału kibiców. To jednak wiązałoby się ze sporymi stratami finansowymi.

17-letni Polak pokazał wielki charakter. Zagrał mimo śmierci najbliższej osoby17-letni Polak pokazał wielki charakter. Zagrał mimo śmierci najbliższej osobyCzytaj dalej

Koronawirus we Włoszech nie odpuszcza

Nowy wirus dotknął Włochy najbardziej spośród państw Europy. Na Półwyspie Apenińskim stwierdzono już 2500 zachorowań. Az 79 z nich zakończyło się śmiercią. Rozprzestrzenianiu się koronawirusa sprzyjają duże skupiska ludzkie, więc tłumy na stadionach są wymarzonym środowiskiem dla jego rozwoju. W związku z epidemią odwołano już m.in. spotkanie Juventusu Turyn z Interem Mediolan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News