Serie A
instagram.com/sampdoriagenua
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Marca 2020

Wiemy, co stanie się z Serie A. Reakcja władz Włoch na epidemię koronawirusa

Serie A zmaga się ostatnimi czasy z poważnymi problemami. Włoska liga, która została sparaliżowana przez epidemię choroby COVID-19 na terenie północnych Włoch zawieszała rozgrywanie spotkań, a nawet pojawiły się postulaty, aby przerwać bieżący sezon. Ostatecznie, władze ligi w porozumieniu z władzami Włoch znalazły rozwiązanie problemu.

Serie A w tym sezonie jest wyjątkowo emocjonująca. W walce o tytuł mistrzowski na Półwyspie Apenińskim pozostają drużyny Interu Mediolan, Juventusu Turyn i Lazio Rzym. Niestety, piłkarskie emocje przygaszane są z wielkimi problemami w samych Włoszech, które stały się najbardziej zarażonym krajem w Europie. Włoskie władze doszły do porozumienia z władzami ligi w sprawie dalszego rozgrywania sezonu piłkarskiego. Na taką decyzję czekali wszyscy kibice z Półwyspu Apenińskiego.

Piotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łezPiotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łezCzytaj dalej

Serie A miało problemy. Wiele spotkań zostało odwołanych

Do odwoływania spotkań we Włoszech doszło przed kilkoma tygodniami. Na samym początku obciążeniami związanymi z pojawieniem się epidemii zawieszane były spotkania Serie B i lig regionalnych. Dopiero z kolejnymi falami zachorowań stało się jasne, że rozgrywanie spotkań na północy Włoch jest bardzo ryzykowne. Wystarczy pomnieć tylko kibiców Atalanty Bergamo i Valencii, którzy uczestniczyli w meczu Ligi Mistrzów na San Siro i zgłaszali się do szpitali z podejrzeniem zachorowań.

Eksperci piłkarscy spekulowali, czy dokończenie rozgrywek w tak trudnym okresie jest w ogóle możliwe. Do głosu doszły jednak władze ligi, które wraz z rządem Włoch ustaliły, co należy robić w tak trudnym momencie.

Zapadła decyzja w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Prokuratura ma wątpliwościZapadła decyzja w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Prokuratura ma wątpliwościCzytaj dalej

Oficjalny komunikat ministra sportu Włoch

Minister włoskiego departamentu do spraw sportu - Vincenzo Spadafora, który jest bardzo aktywny od samego początku wybuchu epidemii we Włoszech, przyznał, że wraz z władzami Serie A postanowił kontynuować rozgrywki, ale bez kibiców na trybunach.

- Spotkania będą kontynuowane bez udziału kibiców. Postaramy się grać dalej, jednocześnie dbając o zdrowie publiczne. - powiedział Spadafora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News