Serie A Koronawirus
Rex Features/East News
Autor Łukasz Kowalski - 5 Października 2020

Skandal w lidze włoskiej. Napoli może zostać ukarane walkowerem, choć nie złamało prawa

Serie A przechodzi przez mały kryzys. W związku z wykryciem u zawodników Napoli zakażenie koronawirusem lokalne władze zabroniły klubowi wyjazdu na mecz ligowy z Juventusem Turyn. Problem w tym, że trzymając się zaleceń lokalnego urzędu ds. zdrowia, Azzurri złamali przyjęty protokół bezpieczeństwa i może ich za to czekać porażka walkowerem.

Serie A czekają niesamowicie ciekawe dni. W Napoli badania wskazały, że dwóch zawodników jest zakażonych koronawirusem. Jednym z nich jest Piotr Zieliński, a drugi to Eljif Elmas. Problem w tym, że z zakażonymi normalnie trenowała cała drużyna, i w związku z tym Azienda Sanitaria Locale - lokalny urząd do spraw zdrowia zabronił drużynie wyjechać na ligowe spotkanie z Juventusem Turyn.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunę
  2. ZUS wprowadza kluczową zmianę. Przyznawanie zasiłków, emerytur i rent zmieni się na lepsze
  3. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Kamila Stocha, nie mogliśmy uwierzyć. Chodzi o lokalną legendę, było o nim głośnoGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Kamila Stocha, nie mogliśmy uwierzyć. Chodzi o lokalną legendę, było o nim głośnoCzytaj dalej

Serie A może ukarać Napoli walkowerem

- Reszta zespołu normalnie trenowała z Zielińskim i Elmasem, więc mieli z nimi fizyczny kontakt. Możliwe, że w ciągu kilku najbliższych dni dowiemy się o kolejnych pozytywnych wynikach w Napoli - mówił Matteo Bassetti, włoski profesor zajmujący się chorobami zakaźnymi na łamach "Il Mattino".

Zakażenia wykryto w piątek, a już w niedzielę Napoli miało się zmierzyć z mistrzami Włoch. Jednak ALS zagroziło drużynie, że jeżeli wyjedzie z Kampanii, to czekają ją konsekwencje za złamanie prawa. Jednak mimo takiej decyzji urzędu, władze ligi nie zdecydowały się na przełożenie spotkania.

- Aurelio De Laurentiis wysłał mi wiadomość z prośbą o przełożenie spotkania. Odpowiedziałem mu, że Juventus musi się trzymać zasad, więc nie mogłem się zgodzić na inny termin. Jeśli nie będziemy przestrzegali regulaminu, to przegramy nie tyle jako sportowcy, ile jako obywatele kraju. Protokół zatwierdzony przez ministerstwo zdrowia jest klarowny, więc musimy go przestrzegać. Regulamin jest jasny. Dla klubów Serie A kluczowe są rozporządzenia ministerstwa, a nie lokalnych władz. Lokalny urząd ds. zdrowia w Neapolu nie musiałby interweniować, gdyby protokół Serie A był skrupulatnie przestrzegany przez wszystkie kluby - przekazał prezes Juventusu, Andrea Agnelli.

Robert Lewandowski przyłapany na lotnisku w Warszawie. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, nikt się nie spodziewałRobert Lewandowski przyłapany na lotnisku w Warszawie. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Trudna sytuacja władz włoskiej ligi

- To piekielnie trudna sytuacja do rozwiązania. Obie strony spotkają się w sądzie. Wygra ta strona, której prawnicy okażą się sprytniejsi. Problem w tym, że choć Napoli podjęło decyzję zdroworozsądkową, to niezgodną z regulaminem Serie A. Może się za chwilę okazać, że połowa drużyny Napoli będzie zakażona. Problem w tym, że w niedzielę było tylko dwóch piłkarzy z pozytywnym wynikiem, dlatego Napoli, w świetle prawa, powinno zagrać. Oczywiście, że najsprawiedliwszym werdyktem byłoby przełożenie spotkania. Jeśli jednak Napoli nie otrzyma walkowera 0:3, to może w przyszłości dojść do niebezpiecznego precedensu. Wszystkie kluby, które będą miały stwierdzone np. dwa zakażenia, będą odwoływały swoje mecze. Już sytuacja jest bardzo napięta. Przedstawiciele Milanu mogą się pytać, dlaczego oni muszą sobie teraz radzić bez zakażonego Zlatana Ibrahimovicia, a Napoli nie może bez Zielińskiego i Elmasa? - stwierdził włoski dziennikarz Simone Togna, w rozmowie ze Sport.pl.

- Wszystko wskazuje, że Napoli przegra mecz walkowerem, a być może zostanie nawet ukarane minusowym punktem. Następnie klub odwoła się od tego wyroku do Komisji Dyscyplinarnej i będzie liczył, że zostanie potraktowane łagodnie i mecz zostanie przełożony. Ale bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja. Opcja, która wywoła jednak wiele kontrowersji. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Włochy, jako kraj, coraz lepiej sobie radzą z pandemią. I możemy mieć nadzieję, że już koronawirus nie sparaliżuje rozgrywek. Niedzielna sytuacja mogła nas nieco zmylić, ale raczej Włosi są dobrej myśli - dodał.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Klamka zapadła. Ludzie polecą na Marsa dzięki rewolucyjnej technologii. Aż ciężko uwierzyć w pomysł naukowców
  3. Robert Lewandowski usłyszał zadziwiającą wiadomość. Teraz będzie grał dużo mniej, kibice złapali się za głowy
  4. Adam Małysz zadziwił całą Polskę. Na oczach milionów pokazał nieznaną pasję, nie znaliśmy go od tej strony (WIDEO)
  5. Chelsea pozbywa się piłkarza. Wielkie wzmocnienie ekipy reprezentantów Polski, to będzie hit
  6. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News