Serie A
East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Marca 2020

Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu

Serie A wznowiła rozgrywki. Spotkania nadal odbywają się bez udziału publiczności z obawy o rozprzestrzenienie się koronawirusa. Włochy są swoistym ogniskiem zachorowań w Europie. Mimo braku kibiców, na włoskich boiskach możemy oglądać polskich zawodników.

Serie A wciąż jest sparaliżowana przez zagrożenie, jakim jest koronawirus. Bez kibiców, ale za to z Polakami na boisku toczą się rozgrywki na Półwyspie Apenińskim. W pierwszym z niedzielnych spotkań mogliśmy oglądać dwóch kadrowiczów Jerzego Brzęczka. Jeden z nich niestety nie pograł zbyt długo, bo już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Świetny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumŚwietny występ polskiego zawodnika. Wspaniałe skoki dały mu miejsce na podiumCzytaj dalej

Serie A bez kibiców, ale z występami Polaków

Do Parmy na spotkanie z miejscową drużyną przyjechało SPAL. Drużyna, która jest totalnym outsiderem rozgrywek ligi włoskiej tego sezonu, liczyła że pod wodzą legendarnego Luigiego Di Biagio odmieni swoje losy i wyrwie mocniejszemu rywalowi cenne punkty. Atutów w starciu z Parmą goście przed spotkaniem zwyczajnie nie mieli. Do dzisiejszego meczu przystępowali po serii pięciu porażek z rzędu. Parma natomiast notuje najlepszy sezon od 2004 roku, pod względem ilości zwycięstw po 24 kolejkach. Ma ich już dziesięć. Ale jeśli mówimy o historii bezpośrednich pojedynków, ta jest zdecydowanie bardziej korzystna dla SPAL, bowiem wygrali oni wszystkie trzy spotkania obu drużyn.

Wielki pech polskiej zawodniczki. Była o krok od medaluWielki pech polskiej zawodniczki. Była o krok od medaluCzytaj dalej

SPAL wreszcie wygrało. Nasz reprezentant nabawił się kontuzji

I ostatecznie drużynie Thiago Cionka i Arkadiusza Recy udało się podtrzymać korzystną statystykę. Goście wygrali 1:0 po trafieniu z 71. minuty Andrei Petagni z rzutu karnego. Tylko Thiago Cionek dokończył to spotkanie z dwójki Polaków. Reca już po 30 minutach gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Na ten moment jeszcze nie ma informacji, jak poważny okaże się uraz lewego obrońcy. Jednak jak wiemy cieszy się on dużym zaufaniem selekcjonera kadry, Jerzego Brzęczka.

Ewentualny poważny uraz może pokrzyżować plany naszego trenera na najbliższe zgrupowanie kadry, jeśli wiązał on nadzieję z pojawieniem się na nim Recy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News