Serie A
Facebook Daniele Rugani
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Marca 2020

Rozpaczliwe wyznanie piłkarza z wirusem. Czuje się gorzej niż w więzieniu

Serie A jako pierwsza z czołowych lig europejskich zmagała się z epidemią koronawirusa. Starano się za wszelką cenę kontynuować rozgrywki przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, jednak nie udało się uniknąć zakażenia wśród piłkarzy. Zarażony koronawirusem Daniele Rugani podzielił się z kibicami dramatycznym wyznaniem.

Serie A nie wznowi rozgrywek co najmniej do kwietnia. Kilkutygodniowa przerwa to wariant optymistyczny, gdyż coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że większość czołowych lig europejskich nie wróci już do gry w tym sezonie. Wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa, która rozrosła się do przerażających rozmiarów dotykając kolejne kraje.

Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąEpidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobąCzytaj dalej

Serie A jako pierwsza musiała zmierzyć się z przypadkiem zachorowań wśród piłkarzy

Jednym z pierwszych profesjonalnych zawodników, u których wykryto obecność koronawirusa, jest Daniele Rugani. Zawodnik Juventusu Turyn bezzwłocznie został poddany izolacji. Kwarantannę zastosowano również dla całej drużyny Włocha. Budynki klubowe natomiast poddano dezynfekcji.

25-latek wciąż przebywa w odosobnieniu w hotelu na terenie klubowego ośrodka treningowego “Starej Damy”. Dziennik “Tuttosport” opisał, jak wygląda życie zawodnika, odseparowanego od reszty świata. Piłkarz nie ma kontaktu ze swoją dziewczyną ani członkami rodziny. Żywność jest mu dostarczana pod drzwi i tam pozostawiona. Zawodnik bezwzględnie nie może opuszczać pokoju. Może jedynie otwierać okna, by zaczerpnąć świeżego powietrza.

Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeBartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czujeCzytaj dalej

Daniele Rugani zarażony koronawirusem przekazał dramatyczną prawdę na temat choroby

Jedynymi łącznikami piłkarza ze światem zewnętrznym są oczywiście telefon i internet. Piłkarz po kilkudniowym pobycie w kwarantannie postanowił właśnie przy pomocy social mediów przekazać podziękowania dla pracowników szpitali, zajmujących się osobami dotkniętymi chorobą. Zaapelował również o rozwagę w tym trudnym okresie.

"Zachęcam wszystkich do przestrzegania zasad, bo ten wirus nie rozróżnia! Zróbmy to dla siebie, dla naszych bliskich i dla tych, którzy nas otaczają" - powiedział w specjalnie opublikowanym na Facebooku poście.

“Tuttosport” donosi, że zawodnik ciężko znosi pobyt w izolacji z dala od bliskich. Czas zabija przy pomocy filmów i książek, jednak samotność i zamknięcie w czterech ścianach daje mu się we znaki.

- Jest gorzej niż w więzieniu, bo tam przynajmniej jest godzina na spacerniaku - powiedział Rugani.

Na całe szczęście na razie okres kwarantanny przebiega u młodego gracza bezobjawowo i jeśli po dwóch tygodniach zawodnik pomyślnie przejdzie testy diagnozujące obecność wirusa, będzie mógł wrócić do normalnego życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. "Następca Lewandowskiego" nie dla Bayernu. Znalazł się o wiele poważniejszy nabywca
  4. Półfinały Ligi Europy odbędą się w Warszawie? Pojawiła się zupełnie nowa propozycja
  5. FC Barcelona domaga się mistrzostwa Hiszpanii. Wielkie kontrowersje w LaLiga, Real protestuje
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News