Serie A
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Maja 2020

Zapadła oficjalna decyzja ws. Serie A. Wiemy, co dalej z przerwanym sezonem

Serie A najdłużej ze wszystkich lig piłkarskich w Europie zmagała się z rozprzestrzeniającą pandemią koronawirusa. Rozgrywki zawieszono 9 marca i od tamtej pory trwają dyskusje, co zrobić dalszą częścią sezonu. Wydaje się, że Włosi są coraz bliżej podjęcia ostatecznej decyzji, co potwierdził minister sportu tego kraju Vincenzo Spadafora. 

Serie A od kilku tygodni pracuje nad planem, który pozwoliłby dokończyć przerwane z powodu wybuchu pandemii rozgrywki. Przez długi czas wydawało się to wręcz niemożliwe, gdyż Włochy stały się istnym epicentrum zachorowań w Europie. Włoski minister sportu zdradził, że decyzja odnośnie do pozostałej części sezonu zapadnie jeszcze w tym tygodniu.

Juventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyJuventus złożył kosmiczną ofertę za Milika. Proponuje wielką kasę i trzech graczyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Serie A zdecydowana jest dokończyć przerwane rozgrywki

Ostatni mecz włoskiej Serie A mogliśmy oglądać 9 marca, wtedy też zapadła decyzja o przerwaniu rozgrywek z powodu rosnącego zagrożenia ze strony rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Włosi, którzy od kilku tygodni starali się rozgrywać mecze mimo coraz większej liczby zachorowań w tym kraju, zdali sobie sprawę, że ryzykują zbyt wiele. Niestety jak się w krótkim czasie okazało, wielu piłkarzy zachorowało na COVID-19.

Kraj z Półwyspu Apenińskiego stał się epicentrum zachorowań w Europie i pojawiły się głosy, że nie uda się dokończyć gry w sezonie 2019/2020. Sytuacja jednak uległa poprawie, a włoski rząd stopniowo znosi obostrzenia wprowadzone na czas pandemii. W ubiegłym tygodniu piłkarze otrzymali zgodę na powrót do treningów w grupach, a wszystkie kluby występujące na poziomie Serie A jednogłośnie opowiedziały się za wznowieniem rozgrywek.

Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za krocze (WIDEO)Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za krocze (WIDEO)Czytaj dalej


Włoski minister sportu zdradził, kiedy piłkarze wrócą na boiska

Taki scenariusz wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, zwłaszcza za sprawą wypowiedzi ministra sportu Vincenzo Spadafory. Przyznał on, że wznowienie gry jest możliwe już w czerwcu, a pod uwagę są brane dwa terminu, 13 i 20 czerwca. Do 14 czerwca na terenie Włoch obowiązuje zakaz organizacji imprez sportowych, jednak istnieje zapis, który pozwala znieść tę zasadę, o ile liczba chorych będzie się zmniejszać.

- Pracujemy nad dwoma możliwymi terminami wznowienia ligi: 13 lub 20 czerwca. Protokół jest podobny do tego, który został uzgodniony w sprawie treningów. W czwartek podejmiemy decyzję czy i kiedy wznowimy Serie A - powiedział Spadafora dla RAI TG3. Jedyną przeszkodą na drodze do skutecznej kontynuacji rozgrywek mogą być kolejne przypadki wykrycia koronawirusa wśród piłkarzy. Wówczas cała drużyna zawodnika, u którego stwierdzona zostanie infekcja, ma się poddać dwutygodniowej kwarantannie. Jeśli start Serie A dojdzie do skutku, mecze mają się odbywać o godzinie 18:00 i 21:00.

Źródło: RAI TG3

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja
  2. W poniedziałek uczniowie wracają do szkół. "Rodzice poślą tylko 11 procent dzieci"
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News