siatkówka reprezentacja Polski grill
MARTIN BUREAU/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Czerwca 2020

Vital Heynen zaskoczył polskich siatkarzy. Takiego zgrupowania nie miał żaden zespół

Siatkówka w Polsce powoli wraca do grania. Od początku czerwca męska reprezentacja Polski odbędzie zgrupowanie w Spale, które będzie inne niż wszystkie dotychczas. Zawodników nie czeka w tym roku żaden turniej reprezentacyjny, ale trener Vital Heynen chce na nowo zintegrować drużynę po ponad dwóch miesiącach bez grania.

Siatkówka powoli wraca do życia po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Reprezentacja Polski mężczyzn dziś zbiera się w Spale na wspólne zgrupowanie. Choć w tym roku wszystkie wielkie turnieje zostały odwołane, trener Vital Heynen nie zamierza tracić czasu i przygotować zawodników do kolejnego sezonu ligowego, a także zintegrować grupę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Miał na swoim koncie wspaniały rekord świata
  2. Spowodował groźny wypadek, rozbijając drogie Lamborghini. Piłkarzowi reprezentacji Polski grozi nawet kara więzienia
Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Afera w Ekstraklasie. Piłkarz zadrwił z obowiązujących zakazów na oczach tysięcy kibiców (FOTO)Czytaj dalej

Siatkówka w Polsce wraca po pandemii

W poniedziałek 1 czerwca w Spale rozpoczyna się zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Polski. Na początek zawodnicy oraz sztab trenerski będą musieli przejść badania na koronawirusa. W czasie oczekiwania na wyniki, siatkarze i trenerzy będą przebywać w jednoosobowych pokojach, a posiłki będą im dostarczane pod drzwi. Jeżeli wszystkie testy będą negatywne, to od wtorku zawodnicy i trenerzy wznowią treningi, a posiłki będą spożywać wspólnie w stołówce.

– Wszyscy zostaniemy poddani badaniom, a potem każdy uda się do swojego pokoju. Posiłki będziemy dostawali pod drzwi, żeby uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami. Najpóźniej we wtorek rano powinniśmy mieć już wyniki badań i będziemy mogli, miejmy nadzieję w komplecie, rozpocząć pracę – powiedziała "Przeglądowi Sportowemu" kierowniczka reprezentacji Polski Elżbieta Poznar.

Jak podkreśla Heynen, nie może się doczekać, żeby znów się spotkać ze swoimi podopiecznymi. – Dziwnie będzie spotkać się z zawodnikami po tak długiej przerwie. Jestem szczęśliwy, że w końcu się zobaczymy i zaczniemy wspólne treningi –powiedział trener.

Zawodnicy oraz trenerzy podczas zgrupowania będą musieli przestrzegać ściśle określonego reżimu sanitarnego. Jednak co najważniejsze, będą mogli już trenować w grupie, ponieważ zniesiono limity pięciu osó na jednym treningu w hali. – Podchodzimy do zasad związanych z epidemią z pełną powagą, to nie są żarty. Mimo to cieszymy się na myśl o spotkaniu z kolegami. Długo się nie widzieliśmy – powiedział libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski.

Najbliższe zgrupowanie będzie nietypowe również ze względu na brak turnmieju reprezentacyjnego w tym sezonie. Jedyne zawody, w których będą mogli się sprawdzić nasi siatkarze to być może Memoriał Huberta Wagnera. Pierwszy turniej, jaki czeka naszych reprezentantów to Liga Narodów w 2021 roku.

Najnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaNajnowsze informacje w sprawie zdrowia Piotra Rockiego. Nie jest dobrze, smutne doniesienia ze szpitalaCzytaj dalej

Grill na zgrupowaniu polskich siatkarzy

Sens tego zgrupowania podważa były reprezentant Polski, a obecnie prezes Vervy Warszawa Piotr Gacek. – W mojej ocenie spotkanie się na dwa czy trzy tygodnie praktycznie bez celu jest bezsensowne – stwierdził.

Inną optykę na to zgrupowanie ma sztab trenerski. – Wszyscy mieliśmy bardzo długą, prawie trzytygodniową przerwę od normalnych treningów i bardzo potrzebujemy tego zgrupowania. Potrenujemy na wysokim poziomie w doborowym towarzystwie. Przy okazji przygotujemy się do sezonu ligowego. A brak celu? Vital na pewno znajdzie mniejsze cele dotyczące poszczególnych zawodników i ich rozwoju. Takie niuanse też są ważne – powiedział Paweł Woicki, asystent trenera Heynena.

Sam selekcjoner zaznacza, że zgrupowanie jest konieczne, by uniknąć ryzyka kontuzji. – Będziemy dopasowywać obciążenia do formy poszczególnych siatkarzy. Dwa miesiące bez siatkówki nie są tragedią, choć niesie za sobą pewne zagrożenia. Widziałem statystyki niemieckiej ligi piłki nożnej po wznowieniu rozgrywek. Liczba kontuzji wzrosła trzykrotnie, to normalne po takiej przerwie. Szybka próba powrotu do gry jest bardzo ryzykowna, dlatego będziemy wracać do treningu bardzo spokojnie, żeby tego uniknąć – zauważył Heynen.

Jak sam podkreślił, podczas zgrupowania ważna będzie integracja zawodników, którzy nie widzieli się przez długi czas z powodu pandemii. Dodał również, że nie ma dokładnego planu na to zgrupowanie. – Na pewno musimy zorganizować wspólnego grilla. Na razie to jedyna rzecz, którą zapisałem w swoim harmonogramie. To pomoże nam zbudować grupę. Nie chodzi o jedzenie, a o to, żeby usiąść, porozmawiać i spędzić wspólnie czas. Oby pogoda była dla nas łaskawa – zdradził Heynen.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radość
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości
  4. Polski skoczek zmienił się nie do poznania. Kibice są zachwyceni jego metamorfozą (FOTO)
  5. Krzysztof Jackowski pojawił się u znanego sportowca. Nagrali wideo, które tajemniczo zniknęło. Wiemy dlaczego
  6. Ceny czereśni przyprawiają o zawrót głowy. Najbardziej luksusowy towar tego lata?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News