Siatkówka Vital Heynen
opokupix/Imago Sport and News/East News
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Zapadła ostateczna decyzja ws. Vitala Heynena. Związek siatkówki wydał oświadczenie

Siatkówka mężczyzn w Polsce będzie kontynuować współpracę z trenerem, który zapewnił nam triumfy. PZPS poinformował, że zarząd związku podjął uchwałę, na mocy której Vital Heynen pozostanie na stanowisku. - Przesuniecie Igrzysk Olimpijskich na rok 2021 sprawiło, że koniecznym stało się przedłużenie umowy z selekcjonerem, który publicznie deklaruje gotowość walki o olimpijski medal - czytamy na stronie związku.

Siatkówka męska w Polsce pozostaje w dobrych rękach. Polski Związek Piłki Siatkowej za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że zarząd związku podjął uchwałę o kontynuacji współpracy z belgijskim szkoleniowcem Vitalem Heynenem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Polskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaPolskie media nie mają wątpliwości. Po Ani rodzina Lewandowskich spodziewa się kolejnego dzieckaCzytaj dalej

Siatkówka w Polsce w dobrych rękach

Dotychczasowa umowa trenera z PZPS obowiązywała do końca września tego roku, czyli do końca Igrzysk Olimpijskich. Jednak ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa imprezę odwołano. To spowodowało, że konieczne było przedłużenie kontraktu ze szkoleniowcem. Uchwała podjęta przez PZPS jest jedynie formalnością, ponieważ już wcześniej poinformowano, że umowa z Heynenem zostanie przedłużona. - Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął uchwałę o kontynuacji współpracy z Vitalem Heynennem. Głosowanie w tej kwestii ze względu na walkę z pandemią koronawirusa miało charakter obiegowy — czytamy na Twitterze.

W oficjalnym komunikacie na stronie PZPS-u czytamy: Warunki kontraktu z belgijskim szkoleniowcem zostały ustalone na początku maja, a uchwała Zarządu dopełniła formalności.
Nowy kontrakt Belga obowiązuje przynajmniej do końca października 2021 roku, czyli poprowadzi zespół podczas igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy. Sam Heynen jest zadowolony z wysokości nowego kontraktu. - Jestem zadowolony z tego kontraktu. W normalnej sytuacji bym nie był, ale muszę brać pod uwagę, że mamy pandemię koronawirusa. W całym sporcie jest kryzys, który PZPS też odczuwa. Biorąc pod uwagę realia uważam, że dostałem dobre warunki — przyznał Heynen.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

Vital Heynen odnosił z Polską sukcesy

- Vital Heyynen oficjalnie trenerem męskiej reprezentacji narodowej został w lutym 2018 roku. W pierwszym roku pracy z Biało-Czerwonymi obronił mistrzostwo świata z roku 2014. W poprzednim sezonie zdobył brązowe medale Ligi Narodów (wraz z Jakubem Bednarukiem), mistrzostw Europy oraz srebro Pucharu Świata. Przede wszystkim zrealizował jednak najważniejsze zadanie poprzedniego roku – awans do turnieju olimpijskiego Tokio 2020 - czytamy w komunikacie PZPS.

- W listopadzie 2018 roku w Budapeszcie został wybrany Najlepszym trenerem Europy (CEV), a w styczniu 2019 wspólnie ze Stefanem Horngacherem odebrali nagrodę dla trenera roku w Polsce — dodano w na stronie związku.

W lipcu 2019 roku Vital Heynen został trenerem włoskiego klubu Sir Safety Perugia, w którym będzie kontynuował pracę także w przyszłym sezonie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News