siatkówka
youtube.com/ Mr. Vôlei
Autor Mateusz Wysokiński - 19 Kwietnia 2020

Znany siatkarz wyjechał jako mężczyzna i wrócił jako kobieta. Pierwsza taka sytuacja w historii SuperLigi

Siatkówka w swojej historii widziała wiele niesamowitych wydarzeń. Jednym z najbardziej ciekawych i kontrowersyjnych wątków jest historia siatkarza, który zdecydował o zmianie swojej płci. Nie dość, że jako kobieta stał się gwiazdą, to ma teraz wielkie szanse na zagranie na następnych igrzyskach olimpijskich. Ta historia odbiła się szerokim echem wśród kibiców na całym świecie.

Siatkówka w swojej historii widziała wiele niesamowitych historii. Nikt jednak w historii tej dyscypliny nie występował zarówno w męskich, jak i w żeńskich drużynach. Okazuje się, że brazylijska siatkarka - Tiffany Abreu, przedtem znana jako Rodrigo, może spełnić swoje wielkie marzenia reprezentowania kraju na igrzyskach olimpijskich. Jej historia odbiła się szerokim echem, a sama kobieta po dziś zostaje prawdziwym ewenementem w świecie sportu.

Media dotarły do nieznanych szczegółów życia Roberta Lewandowskiego. Klara ma naprawdę niezwykłego ojcaMedia dotarły do nieznanych szczegółów życia Roberta Lewandowskiego. Klara ma naprawdę niezwykłego ojcaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

Siatkówka. Znany w Europie siatkarz zdecydował się na zmianę płci

Ta historia zaczęła się lata temu, kiedy znany brazylijski siatkarz Rodrigo robił karierę w Europie. Zawodnik był bardzo ceniony na całym kontynecie i w pewnym momencie znalazł się nawet we włoskiej Serie A, która jest uważana za jedną z najsilniejszych lig na całym świecie. Siatkarz nie czuł się jednak dobrze jako mężczyzna i przeszedł operację zmiany płci. Pod nazwiskiem Tiffany Abreu kontynuuje swoją karierę w brazylijskiej SuperLidze, gdzie jest uważana za jedną z największych gwiazd.

- Od dziecka wiedziałam, że jestem dziewczyną. Uwielbiam siatkówkę, ale to tylko moja praca. Jeżeli z tego powodu będę musiała zakończyć karierę, to nadal będę szczęśliwa, ponieważ wreszcie jestem sobą, czyli Tifanny – kimś, kogo zawsze sobie wyobrażałam - mówi gwiazda brazylijskiej Superligi.

Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzęMarta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzęCzytaj dalej

Brazylijka doczeka się powołania na igrzyska?

Wiele wskazuje na to, że dzięki swojej dobrej grze Abreu może doczekać się powołania na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2021 roku. Byłaby jedną z pierwszych osób transpłciowych, którym udałoby się wystąpić na tak dużej imprezie.

- Tiffany jest wysoka i silna, ale w niczym nas nie przewyższa. Miewa słabsze mecze i popełnia błędy jak każda z nas. Od razu została przez nas zaakceptowana. Jest członkiem tej siatkarskiej rodziny - mówi koleżanka z drużyny, Angelica Malinverno.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Branża turystyczna wściekła na Szumowskiego. "Jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud"
  2. Staruszka zaginęła, rodzina nie mogła jej znaleźć. Szła wzdłuż torów, pomoc nadeszła w ostatniej chwili
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Mięso w górę z ceną o 20%. Dyrektor PFPŻ ostrzega przed jeszcze większymi podwyżkami

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News