Skoczkowie Andrzej Stękała Puchar Świata Skoki narciarskie
Instagram - Andrzej Stękała
Autor Piotr Bernaciak - 8 Lutego 2020

Przykra wypowiedź polskiego skoczka. "Przykro byłoby tak skakać do końca zimy"

Skoczkowie z naszego kraju radzą sobie ze zmiennym szczęściem. W dobrej formie w ostatnich tygodniach są Dawid Kubacki i Kamil Stoch, jednak reszta naszych przedstawicieli nie ma szczęścia. Jeden z nich wymownie skomentował swoje dotychczasowe zmagania w ramach Pucharu Świata w kadrze A.

Skoczkowie z Polski nie mogą jednoznacznie zaliczyć tego sezonu do udanych. Wszystko przez to, że każdy z nich ma swoje problemy. Nie możemy cieszyć się z tego, że nasi reprezentanci występują na mniej więcej podobnym poziomie, jak to ma miejsce w przypadku wielu narodów. Jedni z naszych zawodników walczą o najwyższe cele, inni plasują się w środku stawki, lecz najwięcej z nich wciąż znajduje się na końcu tabeli Pucharu Świata.

Jeden z naszych reprezentantów postanowił zabrać głos w dość smutny sposób na temat tego, co dzieje się z naszą kadrą narodową w tym sezonie. Andrzej Stękała w jednoznaczy sposób ocenił swoje dotychczasowe występy, podchodząc do sprawy bardzo krytycznie. Nie ukrywa on, że jest rozczarowany tym, jak prezentuje się w tym sezonie Pucharu Świata.

Niedzielne skoki w Willingen odwołane. Kompletna porażka organizacyjna, Polacy mogą czuć się poszkodowaniNiedzielne skoki w Willingen odwołane. Kompletna porażka organizacyjna, Polacy mogą czuć się poszkodowaniCzytaj dalej

Skoczkowie radzą sobie ze zmiennym szczęściem

- Dostajemy szansę, aby odbudować się psychicznie. Chce się startować w Pucharze Świata, ale to przykra sytuacja. Boli mnie, że nawet nie ocieram się o czołową "30". Daję z siebie wszystko, ale nie idzie to w odpowiednim kierunku - powiedział dla Dominika Formeli z portalu Skijumping.pl Andrzej Stękała, w krótki sposób komentując swoją postawę w kadrze A.

Niewątpliwie nie jest on obecnie w takiej dyspozycji, jakiej mógłby sobie życzyć. Stękała praktycznie w każdym konkursie odpada w kwalifikacjach lub po pierwszej serii, więc można zrozumieć, że takie rezultaty ani trochę go nie satysfakcjonują. Kolejne próby nie prognozują jednak żadnej poprawy w tej kwestii, dlatego trudno spodziewać się nagłych zmian.

Skoczkowie nie potrafią ustabilizować formy

Podobne problemy ma choćby Stefan Hula oraz Maciej Kot. Obaj panowie skaczą w tym sezonie znacznie gorzej niż w poprzednich i ostatnio wypadli nawet z kadry A, między innymi na rzecz Andrzeja Stękały. Przy obecnej formie reprezentantów nie wiadomo, na kogo zdecyduje się ostatecznie Michal Dolezal.

fot. Instagram - Andrzej Stękała

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News