Skoczkowie Doleżal
screen - tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 22 Listopada 2020

Trener polskich skoczków ogłosił kadrę na kolejny konkurs. Ostatnie nazwisko to wielkie zaskoczenie, wielki powrót

Skoczkowie reprezentacji Polski ze zmiennym szczęściem zakończyli inauguracyjny weekend Pucharu Świata na skoczni w Wiśle. Już za tydzień Polscy piłkarze będą mieli okazję do poprawy humorów podczas zawodów w Fińskiej Ruce. Trener Michal Doleżal po niedzielnym konkursie indywidualnym podał kadrę skoczków, którzy wezmą udział w przyszłotygodniowych zawodach. Jedno nazwisko mogło zaskoczyć polskich kibiców.

Skoczkowie reprezentacji Polski ze zmiennym szczęściem kończyli niedzielny konkurs indywidualny. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który zajął 5. miejsce. Rozczarował Kamil Stoch, który zepsuł skok w drugiej serii i ostatecznie zakończył zawody na 27. pozycji.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  2. Miała wziąć ślub z niepełnosprawnym mężczyzną. Przed ołtarzem przeżyła wstrząs na widok ukochanego
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)Czytaj dalej

Skoczkowie reprezentacji Polski poznali skład na konkurs w Finlandii

W niedzielnym konkursie kibice mogli zobaczyć aż 11 Biało-Czerwonych. Oprócz liderów polskiej kadry, czyli Stocha, Żyły i Kubackiego w konkursie wzięli udział Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka, który w Wiśle od początku prezentuje się bardzo dobrze.

Do serii finałowej awansowało siedmiu Biało-Czerwonych. 11. miejsce zajął Kubacki, 19. Stękała, 20. Kot, 22. Murańka i 29. Hula. W następnych zawodach w fińskiej Ruce będzie mogło wystąpić tylko sześciu Biało-Czerwonych.

Reprezentanci Polski przed niedzielnym konkursem rozbudzili apetyty kibiców na sukces. W sobotnich zawodach drużynowych stanęli na najniższym stopniu podium. Lepsi okazali się skoczkowie z Austrii i Niemiec.

Wiadomo było, że pewnymi miejsca w sześcioosobowej drużynie mogą być Stoch, Żyła i Kubacki. Do tego z bardzo dobrej strony pokazują się Murańka i Stękała. W kadrze wolne było tylko jedno miejsce.

Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeWiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeCzytaj dalej

Zaskoczenie w kadrze Biało-Czerwonych

Okazuje się, że do Finlandii z kadrą poleci Paweł Wąsek. To o tyle duże zaskoczenie, że zawodnik, który w konkursie w Wiśle zajął odległe 48. miejsce. Miejsce w kadrze zawdzięcza głównie dobrym występom w piątkowych treningach. Do Finlandii z kadrą A nie polecą za to skaczący dużo lepiej w konkursie Wolny, Kot, czy Hula.

- Michal Doleżal podał skład na kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się 27-29.11.2020 w fińskiej Ruce. Polskę reprezentować będą 1. Kamil Stoch 2. Dawid Kubacki 3. Piotr Żyła 4. Klemens Murańka 5. Andrzej Stękała 6. Paweł Wąsek - napisał na Twitterze portal Skaczemy.pl.

Największe nadzieje w tym sezonie sztab szkoleniowy ma wobec Murańki. 26-letni skoczek w końcu zaczął prezentować się na miarę swojego potencjału. Trener Doleżal nie ma wątpliwości, że skoczek może w tym sezonie dołączyć do światowej czołówki.

- On wie, że może być zawodnikiem ścisłej światowej czołówki - powiedział Doleżal w rozmowie z Kamilem Wolnickim w "Przeglądzie Sportowym". - Całe lato był blisko najwyższego poziomu [...] ostatnio wygrał letni sprawdzian w Zakopanem. A teraz, już w Wiśle, dobrze skakał w treningach - dodał trener Biało-Czerwonych.

W Ruce skoczkowie będą rywalizowali w dwóch konkursach indywidualnych. Liderem cyklu Pucharu Świata po niedzielnym zwycięstwie jest Niemiec Markus Eisenbichler, podium uzupełnił jego rodak Karl Geiger i Daniel Huber z Austrii.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpy
  2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów
  3. Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)
  4. Marcin Najman przerwał milczenie po walce. Wydał komunikat, wszyscy złapali się za głowy
  5. Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencje
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News