Skocznia w Iron Moutnain
facebook.com/kiwanisskiclub/?ref=page_internal
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Września 2020

Znana skocznia odzyska dawny blask. Adam Małysz zdobywał tam pierwsze podium w Pucharze Świata

Wiele sukcesów Adama Małysza pamięta przeciętny kibic. Jednak niewielu byłoby w stanie odpowiedzieć, gdzie Orzeł z Wisły po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata. Było to 18 grudnia 1996 roku w trakcie konkursu w amerykańskim Iron Mountain. Tamtejsza skocznia jest w trakcie gruntownego remontu i znów będzie gościć najważniejsze zawody i to niemal na pewno te najwyższej rangi.

Można się spodziewać, że Stany Zjednoczone już niedługo powrócą do kalendarza Pucharu Świata. Po wielu szumnych zapowiedziach, ale bez późniejszych czynów, skocznia Pine Mountain wreszcie przechodzi długo wyczekiwany remont. Prace rozpoczęły się od całkowitego demontażu poprzedniej, charakterystycznej metalowej konstrukcji i budowy nowej. Tempo w jakim nowy obiekt rośnie robi wrażenie, bowiem na rozbiegu zamontowano już nawet tory najazdowe.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie

Skocznia w Iron Mountian budowana od podstaw

Osoby szczególnie zainteresowane budową nowej Pine Mountain, mogą obserwować codziennie postępy na na facebookowym profilu klubu Kiwanis Ski Club. Jeszcze pod koniec maja nad zeskokiem górował tylko metalowy szkielet, pozostały ze starej konstrukcji. W lipcu ruszyły prace budowy nowego, stalowego najazdu, a pod koniec czerwca zamontowano już nowe, porcelanowy tory. Dodatkowo przygotowano już 45 pozycji dla belki startowej oraz zainstalowano sygnalizację świetlną. Finalizację prac zaplanowano na koniec października. Natomiast pierwszy międzynarodowym testem dla odnowionego obiektu, mają być zaplanowane na 13-14 lutego 2021 roku zawody Pucharu Kontynentalnego, które odbywają się tam regularnie od 2000 roku.

Skocznia w Iron Mountain

Oficjalnie: kolejny Polak zagra w Bundeslidze. Hit transferowy stał się faktemOficjalnie: kolejny Polak zagra w Bundeslidze. Hit transferowy stał się faktemCzytaj dalej

Adam Małysz zdobył tu pierwsze w karierze podium

Dla Adama Małysza skocznia w Iron Mountain ma wyjątkowe znaczenie. Nasz legendarny skoczek w trakcie zawodów na skoczni Pine Mountain po raz pierwszy w karierze mógł cieszyć się z pucharowego podium. Było to 18 grudnia 1996 roku, kiedy zajął 2 miejsce. Pierwszy wówczas był Japończyk Masahiko Harada, a trzeci Fin Kimmo Savolainen. Zawody najwyższej rangi Pucharu Świata gościły tam tylko jeszcze raz w roku 2000. Jedank Amerykanie w Iron Mountain znów chcą gościć zawody najwyższej rangi.

- Gdy tylko dobiegnie końca remont skoczni, planujemy wdrożyć w życie kolejne plany związane z kompleksem, aby nasza arena stała się całoroczną atrakcją turystyczną. Bez hojnych darów od naszych lokalnych firm, sponsorów, fanów skoków narciarskich, wolontariuszy oraz poświęcenia klubu narciarskiego, nigdy nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tego celu - mówi dla portalu skijumping.pl, Nick Blagec, prezes klubu Kiwanis Ski Club.

Źródło: skijumping.pl

*Zdjęcie wyróżniające pochodzi facebookowego profilu klubu Kiwanis Ski Club z Iron Mountain, gdzie umiejscowiona jest skocznia Pine Moutian, będąca głównym tematem tego artykułu. Klub regularnie relacjonuje postępy prac z modernizacji obiektu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  2. Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w Teksasie
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Wideo - Jak rozwalić dwa motocykle w ciągu kilku godzin? Ten mężczyzna udowadnia, że można

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News