Skoki narciarskie
Instagram Klemens Murańka
Autor Piotr Mika - 24 Sierpnia 2020

Eksperci postawili na nim krzyżyk, a on wrócił do formy. Świetny występ utalentowanego polskiego skoczka

Skoki narciarskie jeszcze nie wróciły na dobre, ale w ostatni weekend mieliśmy dobry wstęp przed Pucharem Świata. W Wiśle odbyły się bowiem dwa konkursy w ramach Letniego Grand Prix (LGP), które zdominowali nasi najlepsi zawodnicy. Nie można jednak nie wspomnieć o skoczkach z "drugiego szeregu", którzy zaprezentowali się bardzo dobrze.

Skoki narciarskie miały swoje małe święto w miniony weekend. Polska jako jedyny kraj zdecydował się przeprowadzić konkursy skoków w ramach LGP i choć zabrakło wielu zawodników ze światowej czołówki, to był to dobry sprawdzian dla Polaków, wśród których możemy wyróżnić dwóch młodszych skoczków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Łzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuŁzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Murańka i Pilch przypominają o sobie

Polacy bezapelacyjnie zdominowali całe zawody Letniego Grand Prix na Skoczni im. Adama Małysza. W piątkowym prologu wygrał Kamil Stoch przed Dawidem Kubackim, zaś w sobotę oraz niedzielę końcowa klasyfikacja na podium zawodów wyglądała tak samo. Pierwszy był Kubacki, za nim Stoch, a na trzeciej lokacie plasował się Piotr Żyła. Warto jednak wspomnieć o tych zawodnikach, o których nie słyszymy tak często.

Dużą pracę wykonali w ten weekend również młodzi skoczkowie, tacy jak Tomasz Pilch i Klemens Murańka. O pierwszym z nich pisaliśmy już wczoraj, ponieważ w sobotnim konkursie zajął wysokie, czwarte miejsce. W niedzielę również skakał bardzo dobrze i ostatecznie zajął siódme miejsce. Kibicom przypomniał o sobie także już sporo starszy od Pilcha Klemens Murańka.

Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Żmudny powrót do formy utalentowanego skoczka

O Klemensie Murańce zrobiło się głośno już wtedy, gdy był jeszcze nastolatkiem. Duża presja związana z nadziejami polskich kibiców nie pomogła jednak młodemu zawodnikowi, który na długie miesiące znikał z topowych miejsc w konkursach skoków narciarskich i dla wielu był już skreślony. Teraz niespełna 26-letni zawodnik znów odzyskuję formę a przede wszystkim radość ze skakania.

Murańka w sobotę zajął czternaste miejsce, zaś w niedzielę poprawił się o trzy pozycje. Mogło być jednak nieco lepiej, ponieważ po pierwszej serii niedzielnego konkursu zajmował szóstą lokatę. W drugiej serii skok nie był najdłuższy i zawiodło również lądowanie. - W końcówce lotu zabrakło noszenia. Nie wyszło to po mojej myśli, ale oddałem pozytywne skoki. Teraz tylko trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co było nie tak. Wszystko mogło wyglądać lepiej, ale i tak jestem zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji. - stwierdza polski skoczek.

Jak sam przyznaje, aby dobrze skakać potrzebuje więcej luzu i nie chce na siebie nakładać dużej presji. - Potrzebuję swobody. Nie powiem, że będę się bawić skokami, bo łatwo się mówi, kiedy wszystko wychodzi i układa się po naszej myśli. Nieudane skoki potrafią natomiast mocno zdenerwować - mówił Klemens Murańka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News