Z ostatniej chwili
zestadionu
Autor - 1 Lutego 2020

Nierówne skoki Polaków w Sapporo. W pierwszej serii zawiódł Stoch, wysoko są Kubacki i Żyła

Skoki narciarskie w ten weekend zawitały do Sapporo. Podczas pierwszej serii konkursu indywidualnego mieliśmy okazję obejrzeć sześciu Polaków. Nie wszyscy jednak zaprezentowali się dobrze.

Skoki narciarskie w Sapporo rozpoczęły się już o 8:30 czasu polskiego. Do konkursu zakwalifikowało się sześciu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł. Niestety do serii finałowej nie zakwalifikowali się wszyscy.

Kolejne fakty ws. katastrofy helikoptera Kobego Bryanta. Ujawniono przykre okoliczności wypadkuKolejne fakty ws. katastrofy helikoptera Kobego Bryanta. Ujawniono przykre okoliczności wypadkuCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Sapporo rozpoczęły się o 8:30

Michal Doleżal, czeski szkoleniowiec reprezentacji Polski zdecydował się na spore roszady w składzie. Oprócz wielkiej trójki - Kubacki, Stoch, Żyła - do Japonii pojechali dwaj zawodnicy, którzy w tym sezonie Pucharu Świata jeszcze nie punktowali (Stękała, Zniszczoł) oraz Murańka, który aktualnie w klasyfikacji indywidualnej zajmuje dopiero 61. miejsce.Stefan Hula, Maciej Kot i Jakub Wolny mieli za zadanie poprawić swoją formę.

Konkurs nie zaczął się dobrze dla Polaków. Kibice, którzy wstali wcześnie, by obejrzeć ich zmagania, mogli być zawiedzeni. Stękała, Zniszczoł i Murańka oddali bardzo słabe skoki, przez co nie zakwalifikowali się do serii finałowej. Najbardziej zawiódł Murańka, który w Sapporo spisywał się świetnie w Pucharze Kontynentalnym. Na wyższym poziomie niestety przepadł.

Skoki narciarskie w pierwszej serii nie były najlepsze

Liczyliśmy na to, że zdecydowanie lepiej zaprezentują się nasza czołowa trójka. Pierwszy z nich - Żyła - nie zawiódł. Skoczył 132.5 metra, dzięki czemu po swojej próbie był liderem. Gorzej poszło Stochowi, który co prawda wylądował an 130. metrze, jednak zrobił to w zdecydowanie lepszych warunkach. Nie zawiódł Kubacki, który skoczył 136 metrów.

Po pierwszej serii liderem był Ryoyu Kobayashi, który skoczył aż 141.5 m. Drugi był Stefan Kraft, który miał niewielką przewagę nad Kubackim i Żyłą, którzy zajmowali odpowiednio 3. i 4. miejsce. Stoch był dopiero 21.

Skoki narciarskie w drugiej serii rozpoczną się około godziny 9:45. Trzymamy kciuki za to, by Kubacki i Żyła wywalczyli miejsce na podium, a Stoch poprawił swoją pozycję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News