skoki narciarskie
youtube.com/MrRobertSport
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Maja 2020

Były trener Adama Małysza mógł pracować w Polsce. Do podpisania umowy zabrakło naprawdę niewiele

Skoki narciarskie w Polsce ostatnimi czasy zatrzęsły się w posadach. Adam Małysz informował o swoistych problemach finansowych PZN i wskazywał na to, że dojdzie do zmian. Ostatecznie z kadrą pożegnał się szkoleniowiec młodzieżowych grup reprezentacji - Wojciech Topór, a jego miejsce mógł zająć dobrze znany polskim kibicom specjalista. Do podpisania kontraktu zabrakło bardzo niewiele.

Skoki narciarskie w Polsce przeżywają jeden z trudniejszych momentów w historii. Przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego w ciągu ostatnich dni przeprowadzili prawdziwą rewolucję, która skończyła się zwolenieniem trenera młodzieży - Wojciecha Topora, a także zawieszeniem działalności kadry B. Okazuje się, że jednym z symbolii rewolucji mogło być powołanie na stanowisko trenera młodzieża byłego trenera Adama Małysza. Wszystko było już dogadane. Na przeszkodzie stanął jeden szczegół.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
Łukasz Piszczek przebadany na obecność COVID-19. Są wyniki testuŁukasz Piszczek przebadany na obecność COVID-19. Są wyniki testuCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Były trener Małysza był bliski zatrudnienia

Specjalistą, który mógł wrócić do Polski po latach jest Austriak - Heinz Kuttin. Specjalista, który pracował w Polsce w latach 2003-2006 pracował z polską kadrą B i udało mu się awansować do reprezentacji A, w której prawdziwym gwiazdorem był Małysz.

PZN, który szukał następcy Topora chciał dać jeszcze jedną szansę Kuttinowi i wystosował oficjalną ofertę. Austriak przez ostatnie dni bardzo zastanawiał się nad swoim powrotem, jednak zdecydował się, że nie podpisze kontraktu z Polakami. Jego decyzja o braku powrotu umotywowana była przez jeden szczegół.

Tak nokautował Andrzej Gołota. Na jego walki w środku nocy wstawała cała Polska (WIDEO)Tak nokautował Andrzej Gołota. Na jego walki w środku nocy wstawała cała Polska (WIDEO)Czytaj dalej

Kuttin nie dostał pracy. Ostatecznie znalezieno Zbigniewa Klimowskiego

Powodem, dla którego podziękowano Kuttinowi była jego zwłoka przy podejmowaniu decyzji o podjęciu pracy z polską młodzieżą. Według doniesień medialnych, PZN potrzebował trenera na "zaraz" a Austriak miał rozterkę, czy woli pracować z młodzieżą ze swojej ojczyzny, czy jednak wrócić do Polski.

Ostatecznie, brak porozumienia z Austriakiem zaowocował zatrudnieniem Zbigniewa Klimowskiego na funkcję piastowaną uprzednio przez Wojciecha Topora. Sam związek jest zadowolony ze swojej decyzji, ponieważ Klimowski jest wynalazcą talentu Kamila Stocha, a w przeszłości zebrał ogromne doświadczenia w asystowaniu w pierwszym składzie reprezentacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News