Skoki narciarskie
Wikipedia/Christian Bier
Autor - 3 Grudnia 2019

Zawody PŚ w skokach narciarskich mogą się nie odbyć. Konkurs jest zagrożony

Skoki narciarskie miały w tym sezonie Pucharu Świata miały zawitać także do miejsca, w którym nie były od trzech lat. Istnieje jednak zagrożenie, że konkurs tam się nie odbędzie. Czy tak faktycznie się stanie?

Skoki narciarskie od bardzo dawna cieszą się w Polsce wielkim zainteresowanie. Wielu skoczków i ekspertów z różnych krajów przyznaje, że jeśli chodzi o atmosferę podczas zawodów, polscy kibice nie mają sobie równych. Wydaje się, że na zbliżonym poziomie są niemieccy fani, kiedy naprawdę się zmobilizują. Niewykluczone, że konkurs na jednej z ich skoczni się nie odbędzie.

Polski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczeniePolski piłkarz usłyszał poważne zarzuty. Ukazało się oświadczenieCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Klingenthal mogą nie dojść do skutku?

Takie zagrożenie istnieje przez kierowcę, który zniszczył sztuczny śnieg przygotowywany do naśnieżenia skoczni w Klingenthal. Był on składowany na parkingu w Muehlleithen. Organizatorzy zamierzają zidentyfikować sprawców tego czynu i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

- Magazynowaliśmy śnieg w tym miejscu, gdyż tu temperatura jest o dwa stopnie niższa. Kierowca dla zabawy wjechał na ten parking i zniszczył naszą pracę. Śnieg ze żwirem nie nadaje się już do naśnieżania skoczni - czytamy na profilu PŚ w Klingenthal.

Organizatorzy uspokajają jednak, że konkursy na ich skoczni, które mają odbyć się w dniach 13-15 grudnia pozostają niezagrożone, a ten śnieg produkowany był na zapas, by w razie nagłego wypadku był do dodatkowy śnieg dla skoczni, gdyby zabrakło naturalnego puchu. Problem powstanie jednak, jeśli warunki atmosferyczne będą niekorzystne.

Skoki narciarskie wracają do Klingenthal po trzech latach

Zawody w Klingenthal po raz ostatni odbyły się w 2016 roku. Teraz wróciły do kalendarza po trzech latach przerwy. Polscy skoczkowie mają z nią dobre wspomnienia, bowiem wówczas nasza reprezentacja w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot odniosła zwycięstwo w konkursie drużynowym.

W najbliższy weekend skoczkowie będą rywalizowali w Niżnym Tagile, skoczni znajdującej się w azjatyckiej części Rosji. Na razie z reprezentantów Polski największe powody do zadowolenia po dwóch konkursach ma Stoch, który w klasyfikacji generalnej zajmuje piąte miejsce. Dziewiąty jest Kubacki. Prowadzi Daniel Andre Tande przed Anże Laniskiem i Philippem Aschenwaldem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hiszpański gwiazdor polskiej ligi na Euro będzie kibicował Polsce. Jego słowa wywołały poruszenie
  2. Polski piłkarz uderzony przez policjanta przed meczem. Wydano oświadczenie
  3. Reprezentacja Polski wróci na legendarny stadion. Zagra tam mecz przed Euro 2020
  4. Reprezentant Polski bohaterem głośnego transferu już w styczniu? W grze Atletico Madryt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News