Skocznia narciarska w Norwegii
commons.wikimedia.org/Palickap/creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Września 2020

Nietypowe przygotowania norweskich skoczków do sezonu. Urządzają wyjątkowy Raw Air i będą skakać na czas

Skoki narciarskie dla niektórych są dyscypliną monotonną. Jednak zawody, jakie Norwegowie przygotowali na przyszły tydzień z pewnością by im się spodobały. Otóż w ramach przygotowań do sezonu postanowiono w Kraju Wikingów zorganizować Raw Air Challenge, w którym panie jaki panowie będą m.in. skakać do celu, na czas i odpowiadać na pytania. Zaplanowano aż 5 dni rywalizacji, która wygląda niezwykle interesująco.

Zimowy Puchar Świata zbliża się wielkimi krokami. Ale do pierwszego weekendu rywalizacji pozostały jeszcze niespełna 3 miesiące. W zakresie przygotowań do sezonu Norwegowie postanowili zorganizować Raw Air Challenge na obiekcie w Lillehammer (HS140). Skoczkowie będą rywalizowali aż przez 5 dni w różnego rodzaju konkurencjach. Nie będzie to Raw Air jaki znamy, a Raw Air pełen zaskakujących wyzwań dla uczestników.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej

Nietypowe skoki narciarskie w Norwegii

Skoki narciarskie do których jesteśmy przyzwyczajeni od nadchodzącego poniedziałku przejdą na 5 dni do lamusa. Do rywalizacji w Raw Air Challenge przystąpi 32 uczestników. Już od samego początku trzeba będzie wykazywać się swoimi umiejętnościami, bowiem reguły są bezlitosne. W poniedziałek w każdej rundzie połowa zawodników pożegna się z zawodami. Serii będzie 5, zostaną one rozegrane wedle znanych nam reguł. W ostatniej rundzie zmierzą się dwie osoby, a najlepsza otrzyma tytuł króla skoczni. Jednak prawdziwa zabawa rozpocznie się we wtorek.

W drugi dzień turnieju, zawodniczki i zawodnicy będą skakali do celu, podobnie jak miało to być w trakcie benefisu pożegnalnego Adama Małysza w 2011 roku. Uczestnicy będą na kole fortuny losowali odległości, które następnie postarają się osiągnąć w trakcie swojej próby. Konkurs będzie składał się z 2 serii, a zwycięzcą zostanie ten, kto w swoich próbach będzie najbliżej wylosowanych przez siebie odległości.

Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Skakanie na czas i nowy Turniej Czterech Skoczni

Środa będzie dla skoczków prawdziwą jazdą bez trzymanki. Zawodnicy będą mieli dwa okna czasowe trwające po 45 minut, w trakcie których będą mieli możliwość oddania nielimitowanej liczby prób. Triumfatorem dnia zostanie zawodnik, który w swoich próbach uzyska łącznie najdłuższy dystans. Ale to nie wszystko. Uczestnikom będą również zadawane pytania i w przypadku niepoprawnej odpowiedzi, skoczek będzie musiał oddać następną próbę na mniejszej skoczni (HS98). W czwartek rozegrany zostanie konkurs drużyn mieszanych. Zespoły mają składać się jednak tylko z dwóch zawodników.

W piątek rywalizacja będzie stała pod znakiem Turnieju Czterech Skoczni, nazwanego przez organizatorów handicapem. Zmagania będą odbywała się wedle tradycyjnego TCS, co oznacza, że zawodnicy będą skakali w parach. Uczestnik, który od poniedziałku zbierze największą liczbę punktów, będzie zatem miał za przeciwnika sportowca z najsłabszym rezultatem w turnieju. Za wisienkę na torcie tygodnia zmagań należy uznać ceremonię wręczenia Maren Lundby Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019/2020, która do tej pory nie otrzymała trofeum.

Źródło: skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka
  2. Naukowcy ogłaszają przełom. Sztuczna skóra doskonała tak samo, jak prawdziwa
  3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News