Skoki narciarskie, pilne
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 5 Marca 2020

Ogromny pech polskiego skoczka. Poważna kontuzja wykluczy go z konkursów Raw Air

Skoki narciarskie to kontuzjogenny sport. Niestety zdarza się również, że zawodnicy odnoszą urazy poza skocznią. Tak właśnie stało się w przypadku reprezentanta Polski, którego kontuzja jest prawdziwym ciosem dla naszej reprezentacji.

Klemens Murańka doznał bardzo pechowego urazu na podwórku swojego domu. Gdy wychodził z mieszkania niefortunnie się poślizgnął i upadł na rękę. Ta bolała go jeszcze następnego dnia. Badanie wykazało, że 25-letni skoczek nie będzie w stanie wystąpić podczas zawodów Raw Air w Norwegii.

Ronaldinho wpadł w wielkie tarapaty. Legenda Barcelony została aresztowanaRonaldinho wpadł w wielkie tarapaty. Legenda Barcelony została aresztowanaCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Pech reprezentanta Polski

- Lekarz kadry Aleksander Winiarski zorganizował szybkie badanie i niestety wyszło, że jest to złamanie. Właśnie dlatego Murańka nie może polecieć na Raw Air - mówi w rozmowie ze Sport.pl Adam Małysz.

Klemens Murańka nie notuje wprawdzie tak dobrych wyników jak Dawid Kubacki czy Kamil Stoch, ale jego absencja w Norwegii może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla naszej reprezentacji. Na turniej Raw Air pojedzie tylko sześciu z siedmiu skoczków, których moglibyśmy wystawić do rywalizacji w Norwegii. Trenerzy nie zamierzają bowiem dowoływać kolejnego zawodnika, który zastąpiłby Murańkę.

Świeżo upieczony mistrz świata kończy z boksem. Padła poważna deklaracjaŚwieżo upieczony mistrz świata kończy z boksem. Padła poważna deklaracjaCzytaj dalej

Kadra B i juniorzy nie pojadą na Raw Air

W czwartek czekają nas skoki na mistrzostwach świata juniorów, dlatego żaden z młodych zawodników nie poleci do Norwegii. W Pucharze Świata nie wystąpi także żaden z zawodników reprezentacji B. - Wiadomo, że de facto Paweł Wąsek i Andrzej Stękała by mogli pojechać na Raw Air, ale byli na ostatnich konkursach i nie punktowali. Widać było, że się męczyli. Dla nich lepiej, żeby startowali do końca sezonu w Pucharach Kontynentalnych, a na Puchar Świata zdecydowaliśmy wybrać szóstkę zawodników - mówi Małysz.

W tym sezonie Klemens Murańka wystąpił w 14 konkursach Pucharu Świata. Punktował dwukrotnie i zgromadził 8 "oczek" w klasyfikacji generalnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News