Skoki narciarskie Oslo kwalifikacje
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 6 Marca 2020

Ogromny pech Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Gigantyczna strata, fatalne wyniki w Oslo

Skoki narciarskie w Oslo rozpoczynają turniej Raw Air. Zawodnicy rozpoczęli dziś swoje zmagania w kwalifikacjach do sobotniego konkursu. W końcówce doszło do skandalu, w który aż trudno uwierzyć.

Skoki narciarskie w Oslo zapowiadały się jeszcze bardziej ekscytująco po pierwszej serii treningowej, w której aż trzech Polaków znalazło się w czołowej szóstce. Wszyscy polscy kibice mieli nadzieję, że nasi zawodnicy zdołają powtórzyć takie rezultaty w konkursie punktowanym, jakim są kwalifikacje do sobotniego konkursu. Mieliśmy prawo być pełni optymizmu.

W dobrej formie byli nie tylko Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, ale również Maciej Kot, który w ostatnich tygodniach spisywał się świetnie w Pucharze Kontynentalnym i w końcu dostał szansę od Michala Doleżala. Nie ma się co dziwić, że na dzisiejsze skoki Polaków tysiące kibiców czekały z wyjątkowym zainteresowaniem. Spodziewaliśmy się sporych emocji.

Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadkuOkropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadkuCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Oslo pełne emocji

Wobec dobrych wyników naszych zawodników liczyliśmy na to, że w końcu czołowa czwórka polskich skoczków zacznie prezentować równy, wysoki poziom. Fani liczyli zwłaszcza na renesans formy Macieja Kota. Jego ostatnie wyniki w Pucharze Kontynentalnym wskazywały na to, że w końcu przyjdzie nam obejrzeć wyrównaną rywalizację w naszej reprezentacji.

Polacy po dzisiejszych kwalifikacjach nie mogą cieszyć się ze zwycięstwa, bowiem w końcówce rywalizacji, gdy do skoków przygotowywała się ostatnia dzisiątka, zaczął wiać silny wiatr. Sprawił on, że nasi zawodnicy znaleźli się w fatalnej sytuacji. Ostatecznie wszyscy z naszych reprezentantów zakwalifikowali się do konkursu, jednak możemy mówić o sporym rozczarowaniu.

Krzysztof Piątek na czele niechlubnej statystyki. Polak jednym z najgorszych piłkarzy BundesligiKrzysztof Piątek na czele niechlubnej statystyki. Polak jednym z najgorszych piłkarzy BundesligiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Okropne warunki pokrzyżowały plany Polakom

Ostatecznie pierwsze miejsca zajął Constantin Schmid, drugi był Michael Hayboeck, a trzeci Ziga Jelar. Piotr Żyła zajął piąte miejsce, Maciej Kot był czternasty, Kamil Stoch zajął dopiero 27. pozycję, a Dawid Kubacki - 42. Zakwalifikował się także Jakub Wolny, który był 43. Jedynym pozytywem jest awans Polaków. Nie należy ich jednak ganić za taki wynik, za to warto przyznać, że mieli oni ogromnego pecha.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
  2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News