Skoki narciarskie
Zestadionu
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Marca 2020

Pilny komunikat ws. skoków narciarskich w Oslo. Niepokojące doniesienia ze strony organizatorów

Skoki narciarskie w ten weekend zawitały do norweskiego Oslo. W piątek sesją kwalifikacyjną na skoczni Holmenkollbakken zawodnicy rozpoczęli rywalizację w cyklu Raw Air. W sobotę odbyła się rywalizacja drużynowa, natomiast na dziś zaplanowano konkurs indywidualny. Organizatorzy nie mają jednak dobrych wiadomości dla kibiców.

Skoki narciarskie niezmiennie cieszą się wielką popularnością wśród kibiców. Każde zawody z poziomu trybun obserwuje kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy widzów. W ten weekend światowa czołówka skoczków zawitała do Oslo, gdzie zawodami na legendarnej Holmenkollbakken rozpoczęto zmagania w cyklu Raw Air.

Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Czytaj dalej

Skoki narciarskie bez udziału publiczności

Weekend w Norwegii niestety zaczął się od smutnej wiadomości dla wszystkich sympatyków skoków. Z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa i kolejne odnotowane przypadki zachorowań na terenie kraju, norweskie władze zdecydowały o zamknięciu aren sportowych dla kibiców. Rozporządzenie to oczywiście dotyczy również skoczni narciarskiej. Piątkowe i sobotnie zmagania przebiegały więc przy pustych trybunach. Najwierniejsi kibice starali się obserwować z terenów dookoła kompleksu zmagania najlepszych skoczków, ale większości sympatyków pozostały jedynie transmisje telewizyjne i doping w zaciszu domów.

Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Czytaj dalej

Niedzielny konkurs w Oslo zagrożony

Smutny weekend w Oslo mają zakończyć zawody indywidualne. Organizatorzy zaplanowali na godzinę 13:15 początek serii próbnej przed konkursem mężczyzn, którego pierwsza seria miała się rozpocząć o 14:30. Czasu przeszłego używamy nie bez powodu, gdyż plany organizatorów pokrzyżował silny wiatr wiejący nad skocznią.

O godzinie 11 odbyło się specjalne zebranie jury, które na podstawie aktualnej sytuacji atmosferycznej i prognoz na niedzielę, zmuszone było zmienić formę zawodów. Porywy wiatru wynosić mogą nawet do 10 m/s.

Konkurs został przesunięty na godzinę 16:30. Organizatorzy planują rozegrać tylko jedną jego serię. Zrezygnowano też z rozgrywania serii próbnej. Jest to wariant mimo wszystko optymistyczny, gdyż FIS brał pod uwagę odwołanie dzisiejszych zawodów i rozegranie ich jutro, ale już w Lillehammer.

Jak widać, pech nie opuszcza kibiców, którzy najpierw nie mogli przyjechać do Oslo dopingować swoich ulubieńców rywalizujących o Puchar Świata. Teraz będą musieli zadowolić się tylko jedną serią kokursową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  2. Koronawirus w Warszawie. Zarażony pracownik agencji Frontex. Dekontaminacja biurowca na Woli
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Niestety, pod żadnym pozorem nie wolno łączyć jajek sadzonych z ziemniakami. Konsekwencje są ogromne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News