Stefan Hula
Instagram/Stefan Hula
Autor - 9 Lutego 2020

Wielkie zwycięstwo polskich skoczków. Zdominowali konkurs, pękamy z dumy

Skoki narciarskie w Willingen, które miały odbyć się w niedzielę, finalnie nie doszły do skutku. Mimo wszystko ten dzień był udany dla Biało-Czerwonych. To za sprawą innych zawodów.

Skoki narciarskie w tym sezonie dobrze układają się dla Polaków. W szczególności zachwycają Dawid Kubacki i Kamil Stoch, równą formę utrzymuje również Piotr Żyła. Nieco gorzej w Pucharze Świata idzie innym skoczkom. Na szczęście dużo lepiej spisali się w zawodach innej rangi.

Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. Kuriozalne słowa prezesa Legii Warszawa. "Moja kadencja to najlepszy czas w historii klubu"Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Brotterode były satysfakcjonujące dla Biało-Czerwonych

Paweł Wąsek i Stefan Hula zachwycili podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode. Wąsek zajął drugie miejsce, natomiast Hula stanął na najniższym stopniu podium. Zwyciężył Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng. Punktował też Maciej Kot, który zajął 15. lokatę. Do serii finałowej niestety nie zakwalifikowali się Adam Niżnik i Kacper Juroszek, którzy zajęli odpowiednio 31. i 35. miejsce.

Polacy, którzy znaleźli się na podium, wyprzedzili m.in. Cene Prevca, Roka Justina, Clemensa Leitnera oraz Cestmira Koziska czy Dominika Petera. Co prawda zawody rangi Pucharu Kontynentalnego nie stoją na tak wysokim poziomie, jak skoki narciarskie w Pucharze Świata, jednak i tak wypada cieszyć się z sukcesów reprezentantów Polski.

Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Czytaj dalej

Skoki narciarskie w Polsce potrzebują następców Kubackiego i Stocha

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nadal prowadzi Leitner, który zgromadził 695 punktów. Całe podium okupują Austriacy, ponieważ drugi jest Stefan Huber, natomiast trzeci Clemens Aigner. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Klemens Murańka. 17. lokatę zajmuje Wąsek, a w pierwszej trzydziestce są jeszcze Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł, którzy zajmują odpowiednio 25. i 26. miejsce.

Trzymamy kciuki za to, by Hula i Wąsek swoją dobrą formę przełożyli niedługo na dobre występy w Pucharze Świata. Wiadomo, że nie będą skakali tak, jak Dawid Kubackiczy Kamil Stoch, ale dobrze by było, by przynajmniej regularnie punktowali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Puchar Świata w Willingen odwołany. Organizatorzy chcą wynagrodzić kompromitację
  2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News