skoki narciarskie doping rosja
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 9 Czerwca 2020

Z ostatniej chwili. Dyskwalifikacja w skokach narciarskich. Wszystko przez doping

Skoki narciarskie poradziły sobie z dopingiem wśród zawodników. Teraz rosyjska federacja zawiesiła jedną ze swoich czołowych zawodniczek na 18 miesięcy za unikanie kontroli antydopingowej. Aleksandra Kustowa została ukarana za uniemożliwienie przeprowadzenia testów. 21-latka, będzie mogła wrócić do rywalizacji w maju przyszłego roku.

Skoki narciarskie jak się wydawało, skutecznie poradziły sobie z problemem dopingu wśród zawodników. Teraz, jak poinformowały rosyjskie media, przez unikanie kontroli antydopingowych zawieszona na osiemnaście miesięcy została Aleksandra Kustova. To pierwsza kara w rosyjskich skokach narciarskich od 10 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkę
  2. Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceni
Kamil Glik wraca do Ekstraklasy. Piłkarz zapowiedział swój transferKamil Glik wraca do Ekstraklasy. Piłkarz zapowiedział swój transferCzytaj dalej

Skoki narciarskie skutecznie walczą z dopingiem

Problemy Kustowej zaczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Wtedy zawodniczka trzykrotnie ominęła testy, nie podając niezbędnych informacji na temat swojego miejsca pobytu. Zawodniczka będzie mogła wrócić do startów w zawodach po 18 miesiącach, licząc od daty ostatniego wykonanego testu, czyli w maju przyszłego roku.

W Rosji liczą na to, że zawodniczka będzie w stanie powalczyć o medal na Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się za dwa lata. - Alexandra wciąż stara się utrzymać odpowiednią formę fizyczną. Nie zamierza odpuścić i wciąż ma szansę na udział w zimowych igrzyskach w 2022 roku - powiedział Dmitrij Dubrowski, prezydent rosyjskiej federacji.

Nie żyje uwielbiany przez miliony gwiazdor. Był prawdziwą legendąNie żyje uwielbiany przez miliony gwiazdor. Był prawdziwą legendąCzytaj dalej

W Rosji wciąż wierzą w Kustową

Jak podkreślają w federacji, decyzja w stosunku do Kustowej nie mogła być inna. - Już w sierpniu 2019, kiedy to wszystko miało miejsce zrozumieliśmy, że szanse na złagodzenie kary są praktycznie zerowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę globalną walkę z dopingiem. Wiedzieliśmy, że lekkomyślność Aleksandry, delikatnie mówiąc, będzie ją drogo kosztować - dodał Dubrowski.

Kustova to jedna z najlepszych rosyjskich zawodniczek w skokach narciarskich. W 2015 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Rosji. W swojej kolekcji ma także dwa srebrne medale z mistrzostw świata juniorów, które wywalczyła w konkursach drużynowych w 2015 oraz 2018 roku.

Ostatnimi zawodnikami, którzy zostali zawieszeni przez rosyjską federację w związku z nieprawidłowościami przy kontrolach antydopingowych byli Władysław Bojarincew i Dmitrij Ćwikliński. Było to 10 lat temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Supernowoczesna Biedronka w Gdyni. Nowa placówka z zadziwiającymi technologiami [ZDJĘCIA]
  2. Wiceminister Cyfryzacji zabrała głos w sprawie ataków na maszty 5G. "Działania, które godzą w bezpieczeństwo państwa"
  3. Arkadiusz Milik wybrał klub. Polak ma dołączyć do europejskiego giganta
  4. Apoloniusz Tajner rozbrajająco szczerze o polskiej kadrze. "Michal Doleżal nie podejmuje decyzji sam"
  5. Ogromny dramat ikony futbolu. Próbował ratować syna, ale ten zmarł w jego ramionach
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News