Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 11 Marca 2020

Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Skoki narciarskie sparaliżowane przez koronawirusa. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu najbliższego konkursu, co w praktyce oznacza koniec sezonu dla zawodników występujących w Pucharze Kontynentalnym.

Sezon 2019/2020 Pucharu Kontynentalnego przedwcześnie dobiegł końca. Zaplanowane na 21-22 marca finałowe zawody cyklu w Czajkowskim (HS140) zostały odwołane z powodu koronawirusa.

Gdzie oglądać skoki narciarskie w Trondheim? Transmisja w tv i online, relacja na żywo 11.03.2020Gdzie oglądać skoki narciarskie w Trondheim? Transmisja w tv i online, relacja na żywo 11.03.2020Czytaj dalej

Skoki narciarskie odwołane. Znamy zwycięzcę

W związku z odwołaniem konkursów w Zakopanem i Czajkowskim, rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym 2019/2020 dobiegła końca. Triumfatorem cyklu został Austriak Clemens Leitner (1085 pkt.). Drugie miejsce zajął jego rodak, Clemens Aigner (931 pkt.), a trzeci był Japończyk Taku Takeuchi (563 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski został dwunasty Paweł Wąsek (363 pkt.). Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło łącznie 111 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej "drugiej ligi" skoków narciarskich najlepsi okazali się Austriacy (4356 pkt.), którzy wyprzedzili Słoweńców (2713 pkt.) oraz Norwegów (2087 pkt.). Polacy zajęli szóstą lokatę, zdobywając 1485 punktów. W konkursach Pucharu Kontynentalnego startowali reprezentanci 15 krajów.

Życiowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaŻyciowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaCzytaj dalej

Puchar Świata wciąż trwa

Mimo odwołania zawodów w PK, najlepsi skoczkowie najprawdopodobniej dokończą rywalizację. Przed nami zawody w Trondheim i Vikersund. Sezon zakończą zawody na mamucie w Planicy, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Stefan Kraft, który zgromadził na swoim koncie 1659 punktów. Najlepszy z Polaków pozostaje Dawid Kubacki z 1169 punktami, który jest czwarty. Kamil Stoch zajmuje piątą lokatę z dorobkiem 1031 punktów. Piotr Żyła jest jedenasty (617 pkt).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
  2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News