Dawid Kubacki
youtube.com/skijumping.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Kwietnia 2020

Dawid Kubacki wygra kolejny sezon Pucharu Świata? "Mogę być jeszcze lepszy"

Skoki narciarskie w tym sezonie mogły dostarczyć wielu emocji kibicom skoków narciarskich. Dawid Kubacki, który do końca sezonu walczył o miejsce na podium Pucharu Świata przekonuje, że jest w stanie zawalczyć o najwyższe cele w następnym roku. Trzeba przyznać, że tak odważna deklaracja skoczka narciarskiego daje wielkie nadzieje.

Skoki narciarskie w tym sezonie były bardzo emocjonujące dla wszystkich kibiców w Polsce. Nie da się ukryć, że z bardzo dobrej strony pokazywał się Dawid Kubacki, który dopiero na kilka konkursów przed końcem sezonu stracił szansę na podium i ostatecznie zakończył rywalizację jako czwarty. Sportowiec przekonuje jednak, że najlepsze dopiero przed nim i jest w stanie powalczyć o największe cele. Tak śmiała deklaracja może budzić optymizm.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kim jest żona Marcina Najmana? "El Testosteron" pokazał swoją partnerkę (FOTO)
  2. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa

<

Niezwykle przykra informacja. Nie żyje znana postać polskiego sportu, smutne wieści obiegły PolskęNiezwykle przykra informacja. Nie żyje znana postać polskiego sportu, smutne wieści obiegły PolskęCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Dawid Kubacki podsumowuje sezon

Kubacki jest zdania, że obecny sezon był najlepszym, jaki miał do tej pory. Zaznacza jednak, że popełnił pewną ilość błędów, które teraz postara się wyeliminować. Wszystko przez to, że chce on walczyć o to, aby być jeszcze lepszym i zwyciężać w coraz to większej liczbie konkursów.

- Ten sezon był moim najlepszym jak do tej pory. Z dużą ilością fajnych momentów. Ale mam świadomość tego, że popełniałem błędy. To mi pokazuje, że nie jestem na końcu własnych możliwości. Mogę pewne elementy udoskonalić i być jeszcze lepszym. Analiza po sezonie polega na tym, by wytknąć sobie błędy, zastanowić co można zrobić lepiej, żeby kolejna edycja Pucharu Świata była jeszcze lepsza. - mówi skoczek w rozmowie z Patrykiem Serwańskim z RMF.FM.

Anna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustachAnna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustachCzytaj dalej

Kubacki wybrał najlepszy moment tego sezonu

Podsumowując zmagania sportowe, Kubacki zaznacza, że najlepszym dla niego momentem było wygranie Konkursu Czterech Skoczni i ostatnie w cyklu zawody w Bischofshofen, kiedy to stało się jasne, że zwyciężył. Równie ciepło skoczek wspomina zawody w Zakopanem, kiedy to stał na podium wraz z Kamilem Stochem.

Bischofshofen ma pod tym względem bardzo mocną pozycję. Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Tam było bardzo dużo emocji, bardzo dużo się działo. Na pewno będę to jeszcze długo wspominał i będą mi się przypominały nowe rzeczy, z których w styczniu nie zdawałem sobie sprawy. To na pewno jeden z mocniejszych punktów tego sezonu. Bardzo fajne było podium w Zakopanem, kiedy razem z Kamilem na nim staliśmy. To też bardzo fajne przeżycie, hymn odśpiewany a capella przez kibiców - to zawsze zostawia ciarki na plecach. W sumie seria miejsc na podium też była bardzo przyjemna, ale jeden moment sezonu, który miałbym podkreślić to Bischofshofen. - powiedział skoczek Patrykowi Serwańskiemu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  3. Rewolucja w piłce nożnej. FIFA zmienia zasady ws. rzutów karnych i VAR
  4. Anna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustach
  5. Nagły zwrot ws. kontraktu Jerzego Brzęczka. PZPN nie ufa selekcjonerowi
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

źródło: RMF.FM.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News