Skoki narciarskie
youtube.com/Barti
Autor Mateusz Dziubiński - 13 Stycznia 2021

Legendarny skoczek zachwyca w wieku 45 lat. Wielu o nim zapomniało, a on nadal imponuje na skoczni (WIDEO)

Skoki narciarskie od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony polskich kibiców. Wszystko zaczęło się od wielkich sukcesów Adama Małysza, który na początku wieków nie miał sobie równych na światowych skoczniach. Należy jednak docenić klasę rywali, z jakimi rywalizował wówczas “Orzeł z Wisły”. Wśród rywali Polaka były największe legendy skoków. Jak się okazuje, jeden z tych wybitnych zawodników nadal kontynuuje karierę mimo 45 lat na karku. Co więcej, skoczek imponuje, jak za najlepszych czasów kariery.

  • Hitem sieci zostało nagranie z udziałem wielkiego rywala Adama Małysza
  • Legendarny skoczek kontynuuje karierę w wieku 45 lat
  • Zawodnik zaimponował wszystkim podczas niedawnych zawodów w Japonii
  • Podczas lokalnych zawodów skakał niczym za najlepszych lat, gdy był jednym z najlepszych na świecie

Skoki narciarskie dzisiaj nie byłyby ulubionym sportem Polaków, gdyby nie Adam Małysz i jego wielkie sukcesy. Małysz zakończył karierę już kilka lat temu, jednak jak się okazuje, kilku jego słynnych rywali nadal z powodzeniem radzi sobie na skoczni. Właśnie popis umiejętności dał jeden z jego największych przeciwników z początku wieku. Legendarny skoczek w wieku 45 lat nadal z powodzeniem prezentuje się na skoczni.

Skoki narciarskie. Legendarny rywal Adama Małysza nadal imponuje na skoczni

Kibice skoków narciarskich w Polsce odliczają już dni do rozpoczęcia zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. Już w najbliższy weekend najlepsi zawodnicy świata zjawią się na Wielkiej Krokwi, by rywalizować o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Wszyscy liczą na dobry występ Polaków.

Skoki cieszą się od lat wielką popularnością wśród Polaków głównie za sprawą Adama Małysza i jego wielkich sukcesów z początku wieku. Małyszomania ogarnęła cały kraj i uczyniła ze skoków narciarskich polski sport narodowy. I choć sam Małysz już od kilku lat nie skacze, wciąż startują jego wielcy rywale.

Hitem sieci stało się w ostatnich dniach nagranie, na którym widać skok słynnego rywala Adama Małysza. Kazuyoshi Funaki, legenda japońskiej reprezentacji kontynuuje karierę w wieku 45 lat! Wiadomość ta może zaskoczyć sympatyków skoków, gdyż Japończyk zniknął na dobre z Pucharu Świata już kilkanaście lat temu.

Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Michal Doleżal wyjawił prawdę. Dostał atrakcyjną ofertę pracy, pojawiła się deklaracja Czytaj dalej

Funaki wziął ostatnio udział w zawodach STV w Japonii. Były mistrz świata zaimponował wszystkim swoim skokiem z pierwszej serii. 45-latek oddał skok niczym za swoich najlepszych lat, gdy uważany był za najlepszego stylistę w skokach narciarskich.

Kazuyoshi Funaki pofrunął na odległość 118,5 metra. W locie ponownie można było zobaczyć jego niemal nienaganny styl. Japończyk zachwycił wszystkich, jednak w drugiej serii spisał się słabiej. Oddał skok na odległość 90,5 m i zakończył zawody na 28. miejscu.


Kazuyoshi Funaki kontynuuje karierę w wieku 45 lat

Kazuyoshi Funaki do dzisiaj uważany jest za jednego z najlepszych skoczków w historii. W latach 90. ubiegłego wieku zaliczał się do ścisłej światowej czołówki i zdominował rywalizację w najważniejszych imprezach. W skokach wygrał niemal wszystko.

Funaki zdobył dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Nagano. Triumfował na skoczni dużej indywidualnie, a także w drużynie. Na skoczni normalnej wywalczył srebro. W sezonie 1997/1998 wygrał Turniej Czterech Skoczni. W 1998 roku cieszył się także ze zwycięstwa w Mistrzostwach świata w lotach w Oberstdorfie. W 1999 roku został mistrzem świata na skoczni normalnej.

Funaki zaliczył łącznie 15. zwycięstw w konkursach zaliczanych do Pucharu Świata. Dwukrotnie zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Ostatnie zwycięstwo odniósł w 2005 roku w Sapporo podczas konkursu, w którym panowały trudne warunki atmosferyczne i rozegrano tylko jedną serię. Ostatni raz w zawodach PŚ pojawił się w 2012 roku w Sapporo.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News