Skoki narciarskie
youtube.com/ Kocham Sport
Autor Mateusz Wysokiński - 17 Lutego 2020

Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

Skoki narciarskie w tym sezonie przyniosą kibicom jeszcze wiele emocji. O podium Pucharu Świata nadal walczą Dawid Kubacki i Kamil Stoch, ale dobrze dla Polaków zapowiadają się także mistrzostwa świata w Planicy. Wszystko dzięki tajnej broni jaką przygotowali Polacy.

Skoki narciarskie w wykonaniu reprezentacji Polski mogą w tym sezonie cieszyć. Sportowcy z naszego kraju pokazują klasę praktycznie w większości konkursów Pucharu Świata, ale zdaniem ekspertów - najlepsze dopiero przed nami. Po konkursach w Kulm uwagę mediów przykuła uwaga skoczka, który zrobił wielki postęp w swoich skokach. Wiele wskazuje na to, że polska reprezentacja może być czarnym koniem mistrzostw świata w Planicy.

Naukowiec kadry zapowiada rewolucję w polskich skokach. Naukowiec kadry zapowiada rewolucję w polskich skokach. "Mam zupełnie nowy pomysł"Czytaj dalej

Skoki narciarskie. Tajna broń przed Planicą

Skoczkiem, który zwrócił uwagę mediów, jest Jakub Wolny. Sportowiec, który do tej pory nie prezentował pełni formy, pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie austriackich skoków. Gdyby konkurs drużynowy odbył się w sobotę, reprezentanci Polski zwyciężyliby bez najmniejszych problemów i to w dużym stopniu dzięki wolnemu, który odnalazł swoją dobrą dyspozycję.

- Ważne przed MŚ. Gdybyśmy na Kulm mieli drużynówki, byłoby tak: Sobota: 1. Polska 1590,1 pkt 2. Norwegia 1576 3. Niemcy 1569 4. Austria 1550 5. Słowenia 1527,5 - napisał dziennikarz sport.pl Łukasz Jachimiak.

Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Sam sportowiec przyznaje, że może w tym sezonie pokazać jeszcze wiele, a konkursy lotów są dla niego specjalnością. Wiele wskazuje na to, że w trakcie zawodów w Planicy Polacy będą prawdziwą potęgą.

Wolny ma wolę zwycięstwa

O ile Jakub Wolny jak do tej pory stanowił najsłabszy filar reprezentacji Polski w trakcie konkursów drużynowych, o tyle sam czuje, że zrobił wielki postęp, który pozwoli reprezentacji na punktowanie w trakcie prestiżowych zawodów.

- Przed tym weekendem mój apetyt był większy, ale trzeba brać to, co jest (...) Myślę, że jestem na dobrej drodze, żeby wejść na wyższy poziom - powiedział Wolny po dobrym występie w Kulm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał
  2. Podejrzenie koronawirusa w Polsce. Sześć osób w szpitalu w Warszawie
  3. Piotr Żyła ujawnił tajemnicę niespodziewanego sukcesu. "Ostro sobie połupałem"
  4. Życiowy sukces Magdy Linette. Polska tenisistka dołączyła do światowej czołówki
  5. Adam Małysz broni polskiego skoczka. "Jest największym pechowcem tego sezonu"
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News