Skoki narciarskie
EIBNER/EXPA/Mieczynski/Imago Sport and News/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Listopada 2020

Druzgocąca wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Ulubieniec fanów nie przyleci do Wisły, kochają go tysiące

Skoki narciarskie już w weekend ponownie zgromadził przed telewizorami tysiące Polaków. Na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata. Na belce startowej obejrzymy światową czołówkę skoczków z reprezentantami Polski na czele. Jak się jednak okazuje, kibice nie zobaczą podczas konkursów w Polsce jednego z najlepszych zawodników ostatnich lat.

Skoki narciarskie w sobotę ponownie zagoszczą w polskich domach za sprawą transmisji z pierwszych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2020/2021. Niestety wielu fanów zimowej dyscypliny przeżyje rozczarowanie. Okazało się, że do Wisły nie przyjedzie jeden z ulubieńców kibiców.

Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportuWłaśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Wszystko jasne. Minister Zdrowia ujawnił, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2020. Polki nie będą zadowolone
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem


Skoki narciarskie. Ulubieniec kibiców nie wystartuje w Wiśle

Należy cieszyć się z każdych zawodów, które uda się przeprowadzić bez problemów. Z kolejnymi dniami poznajemy nazwiska kolejnych zawodników, którzy zjawią się na skoczni w Wiśle. Dowiedzieliśmy się też o kilku nieobecnych.

Wielkim rozczarowaniem dla kibiców będzie informacja o nieobecności norweskiego mistrza olimpijskiego w drużynie Johanna Andre Forfanga. Jeden z najpopularniejszych skoczków ostatnich lat nie wystąpi w Wiśle. Przyczynę takiej decyzji zdradził trener norweskiej kadry.

Alexander Stoeckl w rozmowie z agencją NTB zdradził, że Forfang jest po prostu bez formy. Na zawody do Polski przyjadą natomiast Daniel Andre Tande, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Anders Hare, Sander Vossan Eriksen, Robin Pedersen i Robert Johansson. Stoeckl dodał, że Johann Andre Forfang ma pojawić się podczas następnego weekendu Pucharu Świata.

Do rozpoczęcia pierwszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021 pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin. Najlepsi skoczkowie świata zjawią się na skoczni w Wiśle, by walczyć o pierwsze punkty Klasyfikacji Generalnej. Nie zabraknie największych gwiazd.

Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemMedia dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemCzytaj dalej


Norweski gwiazdor nie przyjedzie do Wisły

Kibice w Polsce najbardziej czekają oczywiście na występy reprezentantów Polski. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła to ulubieńcy Polaków. Ostatni raz fani mogli swoich idoli oglądać na śniegu kilka miesięcy temu.

Wówczas Puchar Świata musiał zostać przedwcześnie przerwany z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Teraz jednak wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia nowej kampanii. Zawody będą się odbywać przy zachowaniu wyjątkowych środków ostrożności.

Już od kilku tygodni wiadomo, że kibice nie będą mogli zjawić się pod skocznią. Sympatykom zimowej dyscypliny pozostaje dopingowanie swoich ulubionych zawodników przed ekranami telewizorów. Jest to i tak duży komfort.

Każdy konkurs nowego sezonu Pucharu Świata będzie stał pod dużym znakiem zapytania. Pandemia koronawirusa wciąż rozprzestrzenia się po świecie i niweczy plany organizatorów kolejnych imprez. Już teraz z kalendarzy rywalizacji skoczków wypadły konkursy w Sapporo.

Japończycy zdecydowali się odwołać zawody na legendarnej skoczni Okurayama. Wszystko z powodu wzrostu zachorowań na wyspie Hokkaido, gdzie położone jest Sapporo. Zawody w Azji miały odbyć się w lutym.

Źródło: NTB

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Niespodziewana oferta w Biedronce. Do sprzedaży trafi nowoczesny sprzęt do sprzątania
  2. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku
  7. Wielkie łzy Magdy w kolejnym odcinku "Rolnik szuka żony". Porażające emocje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News