Skoki narciarskie
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Października 2020

Znany polski skoczek narciarski wraca do gry. Dawno nie był w tak dobrej formie

Skoki narciarskie to ulubiona dyscyplina sportowa wielu Polaków. Kibice z niecierpliwością odliczają już dni do sezonu zimowego, który rozpocznie się za niewiele ponad miesiąc od zawodów w Wiśle. Podczas nadchodzącej rywalizacji oglądać będziemy nieco zapomnianego skoczka reprezentacji Polski, który jeszcze kilka lat temu był jednym z jej liderów. Teraz powraca w wielki stylu.

Skoki narciarskie za miesiąc ponownie zagoszczą w milionach polskich domów, gdy rozpocznie się kolejna edycja Pucharu Świata. Wielkie plany na nadchodzący sezon ma znany polski skoczek, który w ostatnim czasie wypadł z grona liderów naszej reprezentacji.

Nieznane fakty o nowym związku Justyny Żyły ujrzały światło dzienne. Na drodze kochanków jest poważna przeszkodaNieznane fakty o nowym związku Justyny Żyły ujrzały światło dzienne. Na drodze kochanków jest poważna przeszkodaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:


Skoki narciarskie. Weteran polskiej kadry powalczy o sukces

Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia kolejnego sezonu rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Pierwsze zawody odbędą się już za niewiele ponad miesiąc na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Do rywalizacji o miano najlepszego skoczka świata przystąpią oczywiście nasi reprezentanci z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą na czele.

Do walki o punkty klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przystąpi także weteran polskich skoków Stefan Hula. Zapomniany nieco przez kibiców zawodnik, który w ostatnim czasie radził sobie nieco gorzej, udzielił wywiadu dla Onet.pl, w którym zaznaczył, że jest bardzo zadowolony z okresu przygotowawczego oraz letniej rywalizacji i chce zaprezentować się z dobrej strony.

- Mogę być zadowolony z tych przygotowań. Cieszę się przede wszystkim ze skoków, bo te są dobre i powtarzalne - powiedział. Mimo 34 lat na karku Stefan Hula nie myśli o zakończeniu sportowej kariery, choć jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, jakoby rozważał odejście na emeryturę.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej


Stefan Hula zmotywowany wraca do rywalizacji

- Lata to są tylko liczby. Nie czuję się zmęczony tym wszystkim i wciąż mam wielką ochotę do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę i będę się cieszył skokami w tym sezonie - wyznał skoczek i przyznał, że skoki znowu sprawiają mu ogromną radość.

- Znowu czuję radość ze skakania. Szczególnie w powietrzu. To dało mi dużego kopa. Do tego świetnie układa się współpraca z trenerami. Poprawiliśmy kilka detali i jest dobrze - mówi.

- Zobaczymy, na ile pozwoli nam zdrowie. Nie jest bowiem tak łatwo rok w rok przerzucać ciężary. Czuję czasami, że stawy są obolałe, ale nie przeszkadza mi to za bardzo. Kiedy pojawia się drobny uraz, to po prostu korygujemy trening. Może zatem uda się jeszcze trochę poskakać - powiedział o planach na najbliższą przyszłość.

Źródło: Onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko Dariusz Gnatkowski. Inna gwiazda "Świata Według Kiepskich" także przeżywa osobisty dramat
  2. Do obiegu trafiły nowe monety. Mogą powodować poważne problemy, trzeba uważać
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Prof. Simon nie zostawił suchej nitki na antycovidovcach. “Trzeba pomocy psychiatrycznej”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News