Skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianek

Skoki narciarskie w wykonaniu reprezentacji Polski już w ten weekend będą zachwycać kibiców w całej Polsce. Trener kadry - Michal Doleżal powołał skoczków, którzy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem będą starali się udowodnić swoją wielką formę. Wiemy już, kto znajdzie się w składzie reprezentacji i jaką, kontrowersyjną decyzję podjął szkoleniowiec.

Skoki narciarskie w wykonaniu reprezentacji Polski w trakcie konkursu w Zakopanem mogą przejść do historii z wielu powodów. Polacy wciąż walczą o wysokie lokaty w Pucharze Świata, a Dawid Kubacki już w trakcie tego weekendu może po raz 9. z rzędu stanąć na podium konkursu Pucharu Świata. Trener Michal Doleżal powołał kadrę, w której nie brakuje znanych nazwisk. Mimo to nie obyło się bez kontrowersji i nietypowej decyzji szkoleniowca.

Były kapitan reprezentacji Polski zostanie trenerem. Poprowadzi drużynę z siódmej ligiByły kapitan reprezentacji Polski zostanie trenerem. Poprowadzi drużynę z siódmej ligiCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Znamy skład reprezentacji Polski

Według doniesień, płynących z Polskiego Związku Narciarskiego, trener Michal Domeżal powołał kadrę, która będzie reprezentować Polskę w trakcie tegorocznego konkursu w Zakopanem. Trener powołał reprezentację składającą się z dziewięciu zawodników, czym zszokował kibiców w całej Polsce. Wiemy bowiem, że szkoleniowiec miał prawo powołać 12 osób, jednak nie zdecydował się na ten ruch i wolał postawić na sprawdzonych skoczków oraz kilka, młodych talentów.

W trakcie konkursu w Zakopanem wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł. Andrzej Stękała i Adam Niżnik. Kibice szczególnie zafascynowani są skokami trzech pierwszych nazwisk z listy i mają nadzieję, że Polacy i tym razem nie zawiodą wielkich oczekiwań.

Dawid Kubacki stanie po raz dziewiąty na podium?

Jeśli Dawid Kubacki utrzyma swoją niesamowitą formę, skoczek zbliży się do sukcesów wielu legend zimowej dyscypliny. Wielkie nadzieje w występach Polaka pokładają wszyscy polscy kibice.

- Dawid może się zbliżyć nawet do Janne Ahonena, który stawał trzynaście razy z rzędu na pucharowym podium. (...) Po pierwsze moc odbicia z progu. Przy właściwym kierunku tego odbicia i swobodzie, z jaką to robi, daje to efekt piorunujący pod względem odległości. Może jednak głównym atutem jest to, że cieszy się skokami. Widać ogromną przyjemność, jaką z tego ma, gdy wyląduje - podkreślił dla "Super Expressu" Jan Szturc, trener narciarski i wujek Adama Małysza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News