Skoki narciarskie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Sierpnia 2020

Ważna informacja dla polskich skoczków narciarskich. Mogą pojawić się nowe restrykcje, wszystko przez koronawirusa

Skoki narciarskie to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków. Kibice będą mogli już w ten weekend ponownie śledzić występy swoich ulubieńców podczas konkursów Letniego Grand Prix w Wiśle. Przed sezonem zimowym Pucharu Świata naszych reprezentantów czeka jednak sporo zmian. Wszystko przez koronawirusa, który wymusił na  FIS wprowadzenie specjalnych zasad. 

Skoki narciarskie w nowym sezonie zimowym będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas. Wszystko z uwagi na wciąż panujące zagrożenie epidemiczne ze strony koronawirusa. Władze FIS zdecydowały się wprowadzić szereg nowych przepisów, które pozwolą skutecznie walczyć z ryzykiem epidemii wśród zawodników.

Anna Lewandowska szokuje w dniu urodzin męża. Pokazała pośladki przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska szokuje w dniu urodzin męża. Pokazała pośladki przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi


Skoki narciarskie wprowadzają zmiany z uwagi na koronawirusa

Już w ten weekend wszyscy sympatycy skoków narciarskich mogą ponownie śledzić zmagania najlepszych zawodników świata. W Wiśle odbędą się jedyne w tym roku konkursy Letniego Grand Prix. Pozostałe odwołano z uwagi na wciąż panujące zagrożenie epidemiczne. Na skoczni imienia Adama Małysza pojawią się najlepsi skoczkowie reprezentacji Polski i Europy.

Pod koniec listopada, również w Wiśle ma się rozpocząć natomiast kolejny sezon rywalizacji w Pucharze Świata. Już teraz jednak dowiedzieliśmy się, że podczas zimowych zmagań dojdzie do sporych zmian w przepisach. Władze FIS zdecydowały się na wprowadzenie specjalnych środków, które mają na celu wyeliminowanie ryzyka epidemii COVID-19 wśród zawodników.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony PolakówTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony PolakówCzytaj dalej


FIS zabezpiecza się na wypadek epidemii wśród skoczków

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, a także wszyscy inni skoczkowie, którzy staną do rywalizacji w konkursach Pucharu Świata, będą musieli przed każdymi zawodami poddać się badaniu na obecność koronawirusa. Tak zdecydował FIS. Testom poddawani będą nie tylko skoczkowie, ale także trenerzy i członkowie sztabów medycznych. Badania będą przeprowadzane na niemniej 72 lub 96 godzin przed zawodami.

Wyniki testów starsze niż 96 godzin będą z miejsca dyskwalifikowały z udziału w zawodach. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdradziła również, jak wyglądać będą procedury, gdy u któregoś ze skoczków faktycznie wykryty zostanie koronawirus. Zawodnik zostanie natychmiast odizolowany od reszty skoczków i poddany kwarantannie.

Podobnie będzie również z kolegami danego zawodnika z drużyny narodowej. Może więc dojść do sytuacji, że z konkursu zostanie wykluczona cała reprezentacja. Oprócz tego FIS wprowadzi również tzw. “paszporty odporności”, w których znajdować będą się informacje dotyczące zdrowia skoczka oraz gdzie on przebywał w ostatnim czasie.

Źródło: natemat.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News