skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Kwietnia 2020

Dramatyczna sytuacja w polskiej kadrze. Skoczkowie kończą kariery, drużyna w całkowitej rozsypce

Skoki narciarskie w Polsce przeżywają prawdziwy kryzys. Drużyna narodowa kombinatorów norweskich uległa całkowitej rozsypce, a wielu z naszych reprezentantów ogłosiło zakończenie kariery sportowej. Tak złej i patowej sytuacji w polskim sporcie nie było od dawna. Nic nie wskazuje na to, aby znalazły się środki na uratowanie dyscypliny.

Skoki narciarskie w Polsce potrafią dostarczać kibicom największych emocji. Wszyscy emocjonujemy się startami Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, czy Piotra Żyły. O ile skoki indywidualne cieszą się popularnością i przyciągają do siebie rzeszę kibiców, o tyle o kombinacji norweskiej nie słyszy się za dużo. Obecny kryzys, jak też brak zainteresowania dyscypliną i zmiany na stanowiskach trenerów sprawiły, że wielu naszych reprezentantów w ostatnich dniach ogłosiło zakończenie kariery.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
Smutna wiadomość z samego rana. Gwiazdor igrzysk olimpijskich nie żyje. Przegrał walkę z wirusemSmutna wiadomość z samego rana. Gwiazdor igrzysk olimpijskich nie żyje. Przegrał walkę z wirusemCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polska reprezentacja kombinacji norweskiej przestanie istnieć?

Wiele wskazuje na to, że w następnym sezonie Pucharu Świata w barwach reprezentacji Polski wystąpi zaledwie jeden skoczek. Wszystko przez to, że drużynę opuścili czołowi sportowcy, a Paweł Twardosz, który był uważany za największą gwiazdę kadry potwierdził w rozmowie ze sport.pl, że jego przygoda ze sportem dobiegła końca.

- Niestety czasem tak bywa, jak ktoś nie dba dobrze o zawodników i nie zapewnia im odpowiednich środków. Nie mogą spokojnie trenować, zawracają sobie głowę tym, jak przeżyć kolejny dzień, tydzień i miesiąc. Bo powiedzmy sobie szczerze: ile można ciągle żyć na rachunku rodziców? - wskazuje skoczek w rozmowie z portalem.

Tak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćTak mieszka Adam Małysz. Prawdziwe luksusy warte miliony złotych, przepiękna posiadłośćCzytaj dalej

Kolejni zawodnicy bliscy odejścia

Kolejnym sportowcem, który może pożegnać się z kadrą narodową jest Adam Cieślar. Decyzję o końcu kariery sportowiec uzależnia od wielu czynników, w tym sytuacji finansowej kombinatorów norweskich, która na ten moment jest opłakana.

- Uzależnia kontynuację kariery od warunków finansowych, jakie uda się ustalić na kolejny sezon. Będzie brakowało choćby pieniędzy ze stypendiów za miejsce w najlepszej "ósemce" mistrzostw świata, które skończą się za kilka tygodni - mówi o Cieślarze na łamach sport.pl Robert Mateja.

- Ma na utrzymaniu rodzinę i sytuacja na pewno nie jest łatwa, zupełnie go rozumiemy. Umowy z zawodnikami sponsor ustala indywidualnie, więc gdy się kończą, albo firma chce je zerwać, ustala to bezpośrednio z nimi. My w tej relacji tylko pośredniczymy, nie pobieramy też żadnych środków. Z tego, co wiem, negocjacje trwają i dużo od nich zależy - wyjaśnia sytuację zawodnika Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie ministerstwo wysłało śmigłowce. Tragiczna sytuacja w północnej części Polski
  2. Czy w Warszawie może zabraknąć wody? Jest pilny apel prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. RMF: ONZ zapowiada nadejście klęski o "biblijnym rozmiarze". Ucierpi nawet 250 mln ludzi

źródło: sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News