Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Sierpnia 2020

Wielka dominacja Polaków w trakcie sobotniego konkursu skoków. Prawdziwa deklasacja, ręce same składają się do oklasków

Skoki narciarskie wróciły po kilku miesiącach przerwy i pandemii koronawirusa, która nie pozwoliła dokończyć sezonu Pucharu Świata, a także rozpocząć w pierwotnym terminie Letniego Grand Prix. W sobotę odbyły się długo wyczekiwane zawody w Wiśle. Na skoczni imienia Adama Małysza oglądaliśmy prawdziwy popis reprezentantów Polski z największymi gwiazdami na czele. Polacy zdeklasowali rywali. 

Skoki narciarskie wróciły do rozgrywania zawodów po kilkumiesięcznej przerwie. W Wiśle odbył się pierwszy konkurs Letniego Grand Prix. W sobotę równych nie mieli sobie reprezentanci Polski, którzy zdominowali konkurs i zajęli wszystkie czołowe miejsca.

Piotr Żyła straci prawo do opieki nad dziećmi? Justyna Żyła nie zamierza odpuścić, chodzi o pieniądzePiotr Żyła straci prawo do opieki nad dziećmi? Justyna Żyła nie zamierza odpuścić, chodzi o pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. "Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy"
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Pilny apel sanepidu. Trwają poszukiwania pasażerów pociągu, jeden z nich był zakażony


Skoki narciarskie w Wiśle pod dyktando Polaków

W sobotnie popołudnie odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich sympatyków skoków narciarskich konkurs Letniego Grand Prix. Na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle zaprezentowała się czołówka polskich skoczków, jak i wielu znakomitych zawodników z innych krajów. Mimo że czołowe reprezentacje, takie jak Niemcy, Norwegia i Austria nie przysłały do Polski najmocniejszych składów, emocji nie brakowało.

Ostatecznie najlepsi podczas sobotnich zawodów okazali się reprezentanci Polski. Nasi skoczkowie zdominowali konkurs już w pierwszej serii, czego efektem było aż sześć miejsc w pierwszej dziesiątce rywalizacji zajętych przez “Biało-Czerwonych”. Na półmetku prowadził Dawid Kubacki, przed Stefanem Hulą i Tomaszem Pilchem.

Dawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaDawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaCzytaj dalej


Reprezentanci Polski nie dali szans rywalom

W drugiej serii układ miejsc uległ nieco zmianie. Ogromny awans w klasyfikacji zanotował Kamil Stoch. W pierwszej serii oddał skok na odległość 119,5 metra, jednak druga próba na 136 metrów, zagwarantowała mu drugie miejsce. Równych nie miał sobie Dawid Kubacki, który utrzymał prowadzenie z pierwszej serii. Trzecie miejsce zajął natomiast Piotr Żyła, a czwarte Tomasz Pilch.

Polacy zdeklasowali rywali i zajęli wszystkie czołowe miejsca. To pierwszy taki przypadek w historii zawodów najwyższej rangi, gdy podium jest obsadzone przez wyłącznie naszych reprezentantów. Warto dodać, że w drugiej serii zawodów wystąpiło aż dziesięciu Polaków. Następny konkurs odbędzie się już w niedzielę o godzinie 17:30.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjdziesz na grzyby i skończysz z mandatem 500 zł. Brzmi jak żart, ale o wpadkę łatwo
  2. Potężny wybuch w kosmosie trwa już ponad 400 lat. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia
  3. Pilna informacja dotarła do mediów. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, walczył o życie w szpitalu
  4. Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw
  5. Piotr Żyła dorwał się do mikrofonu i się zaczęło. Rozbroił wszystkich swoimi słowami, wszystko poszło do telewizji
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News