Skoki narciarskie
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Marca 2020

Kibice skoków narciarskich oszukani. Organizatorzy konkursu perfidnie ich ograbili

Skoki narciarskie zakończyły sezon w cieniu pandemii koronawirusa. Władze FIS i Pucharu Świata z dyrektorem Walterem Hoferem z uwagi na rosnącą liczbę przypadków odnotowanych w Norwegii, zmuszeni byli odwołać zaplanowane zawody i niezwłocznie zakończyć sezon. Kibice zdążyli jednak już wcześniej kupić bilety na planowane konkursy, jednak o odzyskaniu pieniędzy mogą zapomnieć.

Skoki narciarskie przegrały nierówną walkę z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Organizatorzy konkursów Pucharu Świata zmuszeni byli do podjęcia radykalnych kroków. Najpierw próbowano rozgrywać zmagania bez udziału kibiców, ale rosnąca liczba zachorowań w Norwegii nie pozwoliła zagwarantować bezpieczeństwa zawodnikom. Stąd decyzja o przedwczesnym zakończeniu sezonu. Odwołanie zawodów zrodziło jednak inny problem, gdyż kibice zdążyli zapłacić za bilety na odwołane zawody. Między kibicami i organizatorami powstał tym samym konflikt.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Wielka obniżka pensji w Ekstraklasie. Piłkarze otrzymają tylko niezbędne minimumWielka obniżka pensji w Ekstraklasie. Piłkarze otrzymają tylko niezbędne minimumCzytaj dalej


Skoki narciarskie kończą sezon w atmosferze skandalu

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że organizatorzy cyklu Raw Air, którego konkursy pozostały do rozegrania, zwrócą kibicom pieniądze za wejściówki na zawody w Oslo, Trondheim i Vikersundzie. W Oslo jak wiadomo, zawody odbyły się przy zamkniętych trybunach, podobnie miało być w kolejnych miastach, zanim zapadła decyzja o całkowitym ich odwołaniu. Jak się dzisiaj okazało, nie dość, że kibice nie mogli oglądać zmagań skoczków, to jeszcze nie otrzymają zwrotu pieniędzy za bilety. Organizatorzy twierdzą, że fani przed zakupem wejściówek na skocznie, otrzymali odpowiednią informację o ryzyku.

Policja zapukała do domu polskiego olimpijczyka. Funkcjonariusze bali się wejść do środkaPolicja zapukała do domu polskiego olimpijczyka. Funkcjonariusze bali się wejść do środkaCzytaj dalej

Organizatorzy nie chcą zwrócić kibicom pieniędzy za bilety

Organizatorzy przygotowali specjalne oświadczenie, w którym tłumaczą powody swojej decyzji.

"W tej chwili mamy wyjątkową sytuację. [...] Cały naród musi wziąć udział w zwalczaniu światowej pandemii, pilnie potrzebne są środki. Zarówno na biletach, jak i na naszej stronie internetowej, wyraźnie informowaliśmy, że bilety nie podlegają zwrotowi w przypadku odwołania imprez. Szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa i ograniczenia nałożone przez gminę Oslo z powodu tej krytycznej sytuacji należą do kategorii nagłego wypadku, o którym mowa w powyższym komunikacie. Oznacza to, że nie można żądać zwrotu pieniędzy za bilety" - napisano.

Przytoczono również fragment, któy znajduje się na zakupionych biletach.

“W przypadku odwołania imprezy z powodu warunków pogodowych/innych nagłych wypadków, pieniądze za bilety nie zostaną zwrócone.”

Kibice skoków mogą zatem czuć się oszukani. Mimo ostrzeżenia zawartego na biletach organizatorom w zaistniałej sytuacji zabrakło umiejętności dyplomacji i klasy. Cykl Raw Air wygrał Kamil Stoch, który wyprzedził Ryoyu Kobayashiego i Mariusa Lindvika.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica
  2. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Dwaj kierowcy zakleszczeni, jeden nie żyje
  3. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  4. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  5. Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumy
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News