Skoki narciarskie
JURE MAKOVEC/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Grudnia 2020

Smutne doniesienia z reprezentacji rywali Polaków. 27-letni skoczek zakończył karierę, poważne problemy ze zdrowiem

Skoki narciarskie to niesamowicie wymagający sport. Skoczek, który nie jest w stanie dać z siebie stu procent, nie osiągnie sukcesu w zawodach Pucharu Świata. Niestety w mediach głośna stała się historia zaledwie 27-letniego reprezentanta Norwegii, który musiał nagle zakończyć karierę. Skuteczne starty uniemożliwiła mu choroba, z którą zmaga się od dziecka.

  • Reprezentant Norwegii w skokach narciarskich musiał nagle zakończyć karierę
  • 27-letni skoczek zmuszony został do odłożenia nart przez chorobę
  • Zawodnik cierpi na wyniszczającą chorobę od dziecka

Skoki narciarskie w ostatnich dniach w mediach pojawiają się nie tylko za sprawą Pucharu Świata i zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni. Serwicy informacyjne opisują smutną historię reprezentanta Norwegii Joakima Aune, który zmuszony był zakończyć karierę w wieku zaledwie 27-lat.

Skoki narciarskie. 27-letni skoczek musiał zakończyć karierę przez problemy ze zdrowiem

Wielkimi krokami zbliża się 69. Turniej Czterech Skoczni. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować o prestiżowy tytuł na czterech słynnych skoczniach w Niemczech i Austrii. Przed rokiem tytuł wywalczył Dawid Kubacki.

Na razie skoczkowie mają jednak jeszcze przerwę świąteczną. Media jednak opisują historię związaną bezpośrednio z Pucharem Świata. W sieci i serwisach informacyjnych głośna stała się historia reprezentacji Norwegii Joakima Aune.

27-latek zmuszony był zakończyć karierę w wieku 27 lat. Norweski skoczek nie był w stanie już dłużej kontynuować startów z uwagi na chorobę, która prześladuje go od dzieciństwa. Aune walczy z wirusem, który niszczy jego zmysł równowagi.

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówTragiczna wiadomość obiegła świat. Kultowy gwiazdor nie żyje, zmarł w święta, kochały go miliony fanówCzytaj dalej

- Mając 14 lat, zacząłem coraz częściej czuć się tak, jakbym był odurzony. Wydawało mi się, że wszystko wiruje i traciłem równowagę. Trwa to do teraz - zdradził Norweg w rozmowie z “Faktem”.

Joakim Aune cierpi na wyniszczajcego wirusa. Skoczek żegna się ze sportem

Joakim Aune nie będzie mógł już zaprezentować się publiczności uwielbiającej skoki narciarskie. To strata dla norweskich skoków, gdyż swego czasu 27-latek miał zadatki na niezłego zawodnika. Dwa razy udało mu się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wprawdzie Aune startował w zawodach jedynie w Norwegii, gdy gospodarze mogli wystawić większą liczbę zawodników. Skoczek pokazał się jednak z dobrej strony. W 2017 roku w Trondheim zajął nawet 18. miejsce.

Ostatni raz Joakim Aune na skoczni pojawił się podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund w grudniu 2019. Nie zdołał zakwalifikować się do zawodów. W sezonie 2016/2017 radził sobie jednak świetnie w PK. Stawał wówczas cztery raz na podium i zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: "Fakt"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News