skoki narciarskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Stycznia 2020

Wielka kompromitacja w Zakopanem. Jutro musi być lepiej

Skoki narciarskie w Zakopanem skupiły dzisiaj uwagę wszystkich kibiców w Polsce. Wszyscy liczyli na to, że Polacy powtórzą wielkie sukcesy i znajdą się na podium w trakcie konkursu drużynowego. Niestety Polacy zawiedli i zajęli dopiero piąte miejsce w trakcie zawodów. Kibice liczą na to, że jutrzejszy dzień będzie lepszy dla skoczków.

Skoki narciarskie w Zakopanem przyniosły wielkie emocje dla kibiców reprezentacji Polski, którzy liczyli na dobrą formę reprezentantów Polski. Reprezentacja biało-czerwonych w trakcie konkursu drużyny walczyła o podium, a kibice w całej Polsce byli ciekawi występów naszych reprezentantów. Zawody od samego początku nie układały się po myśli skoczków, którzy po pierwszej serii zajęli zaledwie 5. miejsce. Walka o zajęcie wysokich lokat była naprawę imponującą, ale niestety Polacy zawiedli oczekiwania kibiców, którzy udali pod Wielką Krokiew.

Ile zarabia Dawid Kubacki? Ogromne pieniądze, stawki są wysokieIle zarabia Dawid Kubacki? Ogromne pieniądze, stawki są wysokieCzytaj dalej

Skoki narciarskie. Polacy zawodzą w trakcie konkursu

Pierwsze skoki reprezentantów Polski zwiastowały, że konkurs drużynowy w Zakopanem nie będzie udany. Polacy zajmowali piąte miejsce po pierwszej serii, a wszyscy wierzyli w to, że reprezentanci Polski pokażą się w kolejnej serii z dobrej strony w kolejnej serii. Dobrze zaczął Piotr Żyła, który zapomniał o nieudanym skoku z pierwszej serii i wzbił się na odległość 136,5 metrów. Niestety, Jakub Wolny, a więc definitywnie najsłabszy członek reprezentacji skoczył jeszcze gorzej niż w trakcie pierwszej serii.

Po skoku Wolnego prawie jasne stało się, że Polacy nie będą mogli zająć wyższej pozycji, niż miejsce 4. Walczyć o dobre miejsce starał się Kamil Stoch, który pokazał się z jak najlepszej strony i dał jeszcze kibicom nadzieje na polski wieczór w Zakopanem. Niestety, rywale skakali bardzo daleko. Z niesamowitej formy pokazał się Dawid Kubacki, który skoczył 139.5 metra.

Jutro musi być lepiej

O ile o postawie Kubackiego i Stocha można wyrazić się wyłącznie w superlatywach, o tyle postawa Jakuba Wolnego i Piotra Żyły mogłaby być o wiele lepsza. Szczególnie Wolny, który zawodził przez cały konkurs. Jeśli Żyła skupi się w trakcie jutrzejszego konkursu indywidualnego, a Stoch i Kubacki będą tak czarować, jak w trakcie dzisiejszych zawodów, będziemy mogli mówić o polskim wieczorze w Zakopanem.Ostatecznie, Polacy zajęli dzisiaj piąte miejsce. Zwyciężyli Niemcy, a na podium znalazły się jeszcze kadry Norwegii i Słowenii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy skład reprezentacji Polski na jutrzejszy konkurs drużynowy. Kibice nie kryją swojej złości
  2. Tata Krzysztofa Piątka zabrał głos w sprawie transferu syna. Padła bardzo ważna deklaracja
  3. Dwaj Polacy na podium w Zakopanem. Perfekcyjny skok Dawida Kubackiego, fenomenalny Kamil Stoch
  4. Dawid Kubacki zdeklasował resztę skoczków w kwalifikacjach, kibice w Zakopanem złapali się za głowy
  5. Gwiazdor Milanu nie zagra w najbliższym meczu. Wszystko przez nadchodzący transfer
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News