Skoki narciarskie
Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński
Autor - 27 Maja 2020

Na polskich skoczków padł blady strach. Wielkie problemy przed nowym sezonem

Skoki narciarskie to sport, w którym obok umiejętności zawodników kluczową rolę odgrywa sprzęt. Reprezentacja Polski od lat współpracuje z firmą, która na jej zamówienie produkuje specjalne buty, wykorzystywane przez skoczków. Okazuje się, że współpraca niebawem może dobiec końca.

Firma Nagaba uruchomiła specjalną sieć produkcyjną na wyłączność dla polskich skoczków. Producent obuwia szyje specjalne buty, w których podczas zawodów startują nasi zawodnicy. Okazuje się, że z powodu epidemii koronawirusa firma wpadła w kłopoty finansowe i jej dalsza współpraca z kadrą stanęła pod znakiem zapytania.

Dramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiDramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Skoko naraciarskie. Nasza kadra wspiera producenta sprzętu

Reprezentanci Polski masowo wspierają firmę Nagaba. W ich mediach społecznościowych w ostatnim czasie pojawiło się wiele zdjęć ze sprzętem wspomnianej marki. Maciej Kot podpisał swoje zdjęcie: "Dziękujemy za wspólny sezon! Teraz my trzymamy kciuki za was w tym trudnym czasie". A Tomasz Pilch: "Fajnie mieć je z powrotem na nogach. Teraz my trzymamy za was kciuki".

Doniesienia o problemach finansowych firmy potwierdza jej właścicielka, Ewa Nagaba. - Sama prawda, zresztą proszę spojrzeć w dane GUS. Oficjalnie ogłosili, że branża obuwnicza wyjątkowo oberwała rykoszetem przez to, co w ostatnim czasie działo się na świecie. My także. Jesteśmy rodzinną manufakturą i odkąd zamrożono gospodarkę, próbujemy utrzymać się na powierzchni - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktZmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktCzytaj dalej

Propolski projekt upadnie?

PZN zdecydował się wesprzeć polski biznes, wybierając jako dostawcę butów krajową firmę. Wiązało się to również ze sporymi oszczędnościami. Nagaba, która na co dzień szyje buty cywilne, otrzymała spore dofinansowanie z UE. Co więcej, PZN dostał pierwszą, testową partię obuwia do skoków nieodpłatnie.

Polski Związek Narciarski chwali sobie współpracę z rodzimą firmą i twierdzi, że trudno będzie ją zastąpić. - Duże marki tego nie udźwigną. Gdy kupowaliśmy sprzęt od Niemców, bywało, że musieliśmy czekać w nieskończoność. Tu mamy wszystko szybko i, co najważniejsze, dokładnie tak, jak prosimy - twierdzi Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News