Skoki narciarskie PK
Instagram/@szyybki
Autor Łukasz Kowalski - 27 Grudnia 2020

Wielki triumf Polaka w Engelbergu. Niesamowity skok, brawo, nikt mu nie dorównał

Skoki narciarskie na najwyższym poziomie mają chwilę przerwy, ale za to na odpoczynek nie mogą liczyć zawodnicy Pucharu Kontynentalnego. Skoczkowie z zaplecza Pucharu Świata rywalizowali na skoczni w Engelbergu. W niedzielę równych sobie nie miał Jakub Wolny, który w wielkim stylu triumfował na Gross-Titlis-Schanze.

  • Skoki narciarskie w niedzielę miały swoją stolicę w szwajcarskim Engelbergu
  • W Pucharze Kontynentalnym pewnie wygrał Jakub Wolny
  • Już w poniedziałek najlepsi skoczkowie świata stawią się Oberstdorfie na starcie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie nie miały długiej przerwy świątecznej. Skoczkowie już w niedzielę rywalizowali na skoczni w Engelbergu w ramach Pucharu Kontynentalnego. Na Gross-Titlis-Schanze bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy.

Już tydzień temu podczas zawodów w Ruce z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Wolny, co było bardzo dobrym prognostykiem przed konkursami w Engelbergu. 25-latek w niedzielę tylko potwierdził, że jego forma tylko rośnie.

Skoki narciarskie w Engelbergu. Wygrana Jakuba Wolnego

Wolny po pierwszej serii skoczył 127 metrów i zajmował szóste miejsce z niewielką stratą do podium. Za to do prowadzącego Maximiliana Steinera tracił niespełna 14 punktów. Wolny formą błysnął w drugiej serii.

25-latek poleciał 133,5 metra i czekał na odpowiedź rywali. Żaden z nich nie był w stanie skoczyć dalej od Wolnego i Polak został triumfatorem pierwszego z dwóch konkursów na skoczni Gross-Titlis-Schanze.

Niemcy źli na Lewandowskiego. Chodzi o nagrodę dla najlepszego na świecie, „Musiał tam polecieć?”Niemcy źli na Lewandowskiego. Chodzi o nagrodę dla najlepszego na świecie, „Musiał tam polecieć?”Czytaj dalej

Tuż za Wolnym uplasował się Tilen Bartol (135 i 132 metry). Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Gregor Schlierenzauer, który po pierwszej serii był na 7 miejscu. W drugiej błysnął formą i skoczył 130 metrów.

Z dobrej strony pokazali się także pozostali z polaków. W niedzielę dziewiąte miejsce zajął Paweł Wąsek, a dwunasty był Tomasz Pilach. Do drugiej serii awansowali także Stefan Hula i Jarosław Krzak, którzy ostateczni zajęli 22. i 29 miejsce.

Bardzo dobre skoki Polaków w Pucharze Kontynentalnym

Jedynym Polakiem, który w niedzielnym konkursie na Gross-Titlis-Schanze nie zdobył pucharowych punktów, był Arkadiusz Jojko. 18-latek skoczył zaledwie 104,5 metra i ostateczni zakończył niedzielny konkurs na 47. pozycji. Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu odbędzie się w poniedziałek.

Po poniedziałkowym konkursie skoczków Pucharu Kontynentalnego czeka dłuższa przerwa. Następne zawody odbędą się dopiero w weekend 16-17 stycznia w Austriackim Bischofshofen. To jedyne zawody, jakie czekają skoczków zaplecza Pucharu Świata w styczniu.

W poniedziałek zawodnicy cyklu Pucharu Świata stawią się na starcie Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Skoczkowie najpierw o 14:30 rozpoczną serię treningową, a kwalifikacje do wtorkowego konkursu rozpoczną się dwie godziny później.

Decyzją Michala Doleżala na Turniej Czterech Skoczni reprezentacja Polski pojedzie w składzie; Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News